- Details
- Written by Priit Kuusk
- Published: 14 March 2016
Priit Kuusk 14. märtsil 2016
Pianist Tanel Joamets annab 15. märtsi keskpäeval esmakordse soolokontserdi Londonis mainekas St Martin-in-the-Fieldsi saalis.
Eesti pianisti ülesastumine toimub kuulsas St Martin-in-the-Fieldsi saalis Trafalgari väljakul, kus esinemise võimalus on igale muusikule väga austusväärne. St Martin-in-the-Fields on suurepärase akustikaga anglikaani kirik, eriliselt sobiv kontserdisaalina, kuigi kirikutegevus siin jätkub – vikaare on siin tegutsenud 1539. aastast saadik, praegune vikaar on aastal 2012 ametisse astunud Samuel Wells.
Eesti pianistidest on siin esinenud praegu Londonis elav ja Kuninglikus Muusikakolledžis doktorikraadi saanud Maksim Štšura, kes on ka Eesti Heliloojate Liidu liige.
Tanel Joametsa soolokontsert saab teoks St Martin-in-the-Fieldsis teisipäeval, 15. märtsil kell 13 sealses saatkondade ja kultuuriinstitutsioonide kontserdisarjas (Free Lunchtime Concert St Martin's Embassy and Cultural Institute Series). Ta avab oma kava eesti muusikaga – ettekandele tuleb kõigepealt meie klaverimuusika läbi aegade üks kaalukamaid teoseid, Eduard Tubina 1950. aastal loodud Klaverisonaat nr 2 („Virmaliste sonaat"). Sellele järgneb Sonaat nr 3 Aleksandr Skrjabinilt, kelle muusikat Joamets on suurepäraselt esitanud ning selle eest ka tunnustusi ja preemiaid võitnud. Järgnev kontserdiosa on Tanel Joametsale tüüpiline, vaba improvisatsiooni päralt.
Kontserdisaali koduleht on eesti pianisti väärikalt tutvustanud, kus märgitakse, et Tanel Joametsa kontserti esitleb Eesti saatkond Londonis.
Palju Venemaal ja idaregioonides esinev Tanel Joamets on sellel aastal esinenud vaid Eestis, aga ikkagi juba üheksa kontserdiga, millest kaks on olnud kammeransamblikavaga. Pärast Londonit tulevad märtsis-aprillis neli soolokontserti EMTA kammersaalis Tallinnas, Kehtna, Paide ja Kärdla Muusikakoolis. Äsja möödusid esinemised Tartus, Võrus ja Viljandis Pärimusmuusika Aidas. 2015. aasta lõppu jäid aga novembrikuu keskelt detsembrikuu alguseni toimunud 18 kontserti Venemaal.
Pianist Tanel Joamets on sündinud Tartus 1968. aastal. Ta lõpetas Eesti Muusikaakadeemia 1994. aastal, 1998 täiendas end ka Londonis Guildhall School of Music and Drama's, praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveri- ja improvisatsiooni õppejõud, kus töötab alates 1994. aastast. Lisaks eelnimetatule on ta esinenud veel ka Soomes, Kanadas, Austraalias, Saksamaal, Ühendkuningriigis, Rootsis, Hollandis, Lätis, Valgevenes, Kasahstanis, Aserbaidžanis ja Türgis.
Upcoming 2021 Nike Dunk Release Dates - nike tiempo ii jersey green black friday specials - CopperbridgemediaShops | DD1523 , 500 - Nike WMNS AIR FORCE 1 '07 ESSENTIAL , nike city loop sneaker white women pants size , IetpShops STORE- Details
- Written by Priit Kuusk
- Published: 14 March 2016
Priit Kuusk 12. märtsil 2016
Eeloleval pühapäeval, 13. märtsil kell 13 leiab Estonia kontserdisaalis aset Tallinna puhkpillifestivali kesksema sündmusena suurejooneline „Trompetigala".
„Trompetigala" on ühtlasi viiendat korda korraldatava Tallinna puhkpillifestivali avaürituseks. Festival ise kestab seekord kuni 3. aprillini.
Galakontserdil võib kuulda säravat trompetimuusikat kõikvõimalikes kooslustes ja seadetes. Trompetisolistidena astuvad üles Mihkel Kallip, Aarne Ots, Priit Rusalepp, Märt Metsla, Neeme Ots ja nimeka külalisena 27-aastane, noorusest hoolimata juba Euroopa parimate hulka kuuluv bulgaaria trompetist Miroslav Petkov, kes mängib praegu Amsterdamis Kuningliku Concertgebouw' orkestri koosseisus selle trompetikontsertmeistrina. Klaveril saadavad soliste Meeli Ots ja Irina Zahharenkova. Ansamblitest-orkestritest esinevad Tallinna Muusikakeskkooli puhkpillisümfoonikud, Eesti Noorte Kontsertorkester, Eesti Noorte Brass, Brass Academy ning menuansambel Brassical.
Dirigentideks on Leedu Rahvusorkestri solistina tegutsev Marius Balčytis, Hollandi trompetist ja dirigent, nüüd Eestis elav ja töötav Bert Langerer, Priit Sonn, Kaido Kivi, Valdo Rüütelmaa ning Aavo Ots.
„Trompetigala" kavas on rida trompetimuusika tähtteoseid, aga ka seadeid Raimond Valgre, Uno Naissoo ja Vittorio Monti ning kuulsate klassikalise muusika heliloojate, nagu Georg Friedrich Händeli, Johann Sebastian Bachi, Wolfgang Amadeus Mozarti, Vincenzo Bellini, Gioachino Rossini, Felix Mendelssohni, Richard Wagneri ja Edvard Griegi loomingust. Originaalkoosseisudele loodud palu kõlab Rein Ploomilt, Priit Raigilt ja Valdo Rüütelmaalt. Mitmed ettekantavad seaded on teinud Tõnis Kõrvits.
Pärast kontserti toimub Aavo Otsa austamine tema sünnipäeva puhul. Galakontsert on üks sündmusi, millega tähistatakse legendaarse trompetisti ning trompetipedagoogi, orkestrandi, ansamblijuhi ja dirigendi Aavo Otsa hiljutimöödunud 65. sünnipäeva. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ning Tallinna Muusikakeskkooli õppejõud Aavo Ots on meie puhkpilliliikumise vaieldamatuid prominentsemaid liidreid, kellel on lisaks suurele autoriteedile kodumail sidemed paljude maade trompeti- ja puhkpillikorüfeedega ning kelle tegevus on silma paistnud kaugele väljaspoole Eestimaa piire. Kõigi saavutuste teel on Aavo Otsale toeks olnud tema pianistist abikaasa Meeli Ots, ta trompetipoiste alatine klaverisaatja.
„Trompetigala" korraldajaks on Eesti Puhkpilliorkestrite ja -ansamblite Liit koos Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Puhkpillimuusika Ühinguga. Kontserdi piletid on saadaval väga soodsa hinnaga.
nike foamposite 2000 black women shoes heels - Blanco - 991 - DJ3180 - Nike Air Max 97 By You Zapatillas personalizables | Jordan 1 Retro High OG University Blue (PS) - 134 - AQ2664 - nike shox pet print pages for kids free dinosaur- Details
- Written by Priit Kuusk
- Published: 14 March 2016
Priit Kuusk 8. märtsil 2016
Erkki-Sven Tüüri teoseid esitatakse märtsikuul Suurbritannias, Prantsusmaal, Slovakkias, Soomes, Saksamaal, Norras ja Portugalis kokku kaheksal kontserdil. Viit õhtut nende hulgast juhatavad eesti dirigendid.
Kui veebruari lõpus oli neli põnevat esitust Rumeenias (Mihkel Pollilt Klaverikontsert Craiovas Jüri Alperteni juhatusel), Ühendkuningriigis („Symbiosis" Sage Gatesheadi saalis) ning Saksamaal Wuppertalis („Saltatio borealis" kahel korral), siis märtsikuu algas Tüürile 4. märtsil ettekannetega kahel pool, Londonis ja Lyonis.
Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia Duke's Hallis mängis kammerorkester Sainsbury Royal Academy Soloists Tüüri varajase perioodi populaarse teose „Insula deserta", ansambli esiviiuldaja oli Clio Gould.
Samal 4. märtsil tegi esimese ettekande Prantsusmaal Tüüri teosest „Exodus" Lyoni Rahvusorkester, korrates seda 5. märtsil. Kontserdid toimusid orkestri oma saalis (Auditorium Orchestre National de Lyon) eesti dirigendi Olari Eltsi juhatusel. Eltsi kavas olid veel Modest Mussorgski „Pildid näituselt" ning hollandi nüüdishelilooja Michel van der Aa Viiulikontsert maineka solisti Patricia Kopatchinskajaga. „Pildid näituselt" mängiti Ozamu Tesuka smanimelise animafilmi saatel.
Slovakkia Raadio väikeses kontserdistuudios kõlab festivalil 'Radio Head Awards' (RHA) reedel 11. märtsil Tüüri „Architectonics VI" keelpillikvartetile, selle esitab Muchovo Kvarteto tšellist Pavol Mucha juhatusel. Mitmes Bratislava raadiostuudios laupäevani kestev RHA festival pakub palju põnevat ja esiettekandeid, sealhulgas Slavomír Solovici nelja tegelasega uue kammerooperi Haydnist ja Mozartist esmaettekandel.
Samuti 11. märtsil on Olari Eltsi kavas Soomes Tapiola kontserdisaalis Tapiola Sinfonietta ees Erkki-Sven Tüüri Sümfoonia nr. 8, seal dirigeerib ta veel Maurice Raveli „Ma mère l'Oye" („Minu hane-ema") ja Klaverikontserti G-duur, solistiks prantsuse pianist Frank Braley. Tüüri selle sümfoonia esiettekande tegi just Olari Elts 2010. aasta aprillis Šoti Kammerorkestri tellimusena Glasgow's.
Laupäeval, 12. märtsil toob mitme konkursi laureaat Arcis Saxophon Quartett ettekandele Erkki-Sven Tüüri saksofonikvarteti „Lamentatio". Kontserdipaigaks on Müncheni Kõikide Pühakute Õukonnakirik (Allerheiligen-Hofkirche).
Tõnu Kaljuste juhatab 22. märtsil Norra Kammerorkestrit Oslos Frogneri kirikus. Tema kavas on ka Erkki-Sven Tüüri teos „L'ombra della croce" („Risti varjus") keelpilliorkestrile. Seda kava reklaamitakse kui lihavõttekontserti, ettekandel veel kolm Tõnu Kõrvitsa teost ning Arvo Pärdi „Aadama itk".
23. märtsil dirigeerib Tüüri muusikat taas Olari Elts, seekord Portugalis Portos Casa da Músicas, kus ta on palju kordi varemgi üles astunud. Kontsert toimub Suure neljapäeva ja Suure reede künnisel ning Olari Eltsi valituna väga haarava kavaga. Siin on koos Eltsiga koguni neli Eesti märki – Erkki-Sven Tüürilt kõlamas „Salve Regina", ettekandel ka Toivo Tulevi teos „Be lost in the call" ning solistide hulgas on soprani, kontraaldi ja metsosoprani partiides meie lauljatar Iris Oja. Esinevad Remix Ensemble, Coro Casa da Música, Porto Sümfooniaorkester, solistidena ka sopranid Ângela Alves ja Leonor Barbosa de Melo ning tenor João Terleira. Lisaks nimetatud teostele on kavas veel ameerika helilooja Jay Schwartzi „Music for Chamber Ensemble" ja Alfred Schnittke „Requiem".
Otse aprilli esimestel päevadel mängib Tüüri kolmikteost „Action. Passion. Illusion" taas soome viiuldaja Pekka Kuusisto, kes tegi sellega palju kontserte hiljuti Austraalias. Nüüd juhatab ta seda Ühendriikide ainsa kutselise kammerorkestri Saint Paul Chamber Orchestra ees orkestri kodusaalis.
Maikuu lõpul dirigeerib Olari Elts taas Portos ja ka siis on tal kavas Erkki-Sven Tüüri muusikat, Esimese maailmasõja ohvrite mälestuseks loodud orkestriteos „Elamata jäänud elu paine" („Le poids des vies non vécues").
nike flex contact boys shoes gray - Nike Air Force 1 Shadow Cashmere/Pale Coral - Pure Violet CI0919 - 700 | Jordan 1 Retro High OG University Blue (PS) - 134 - AQ2664 - nike shox pet print pages for kids free dinosaur- Details
- Written by Priit Kuusk
- Published: 14 March 2016
Priit Kuusk 11. märtsil 2016
Londoni Kuningliku Ooperi suurel laval Covent Gardenis on tänaseni mängukavas Christopher Wheeldoni ballett Arvo Pärdi muusikal „After the Rain" („Pärast vihma").
Balleti „After the Rain" koreograafia autor ja lavastaja on Christopher Wheeldon, nimekas briti tantsija ja koregraaf, kes võitnud 1991. aastal Lausanne'i rahvusvahelise balletikonkursi ning tantsinud ja lavastanud resideeriva artistina New York City Ballet's ning Royal Ballet' trupi juures Londonis.
„After the Rain" sündis New Yorkis 2005. aasta algul, kui Christopher Wheeldon töötas sellele trupile, ning esietendus New York State Theateris Lincoln Center's. Ballett on kaheosaline, esimese aluseks on Arvo Pärdi „Tabula rasa" avaosa „Ludus" muusika ning teise osa aluseks teose „Spiegel im Spiegel" muusika. Ballett on olnud kavas New Yorki trupi külalisreisidel ja kordustena samas mitmel puhul kuni 2010. aastani. Eriti populaarseks on saanud lühiballeti teine osa, kaunis pas de deux.
Ballett Arvo Pärdi muusikal avab Londonis Wheeldoni kogu kolmeosalise lühiballettide õhtu, sellele järgneb ballett „Strapless" Mark-Anthony Turnage'i uuel muusikal esiettekantuna ning „Whitin the Golden Hour", mis on lavastatud Ezio Bosso muusikale. Taoline autoriõhtu Kuninglikule Balletile Covent Gardenis on Christopher Wheeldonile tema sünnimaal esmakordne.
Balleti muusikat esitab Kuningliku Ooperi orkester, dirigeerib Kuningliku Balleti muusikadirektor käesolevast hooajast, Belgiast pärit Koen Kessels, solistid on Sergey Levitin (viiul), Andriy Viytovych (vioola) ja Kate Shipway (klaver). „After the Rain'i" esimeses osas tantsib kolm paari, Marianela Nuñez ja Thiago Soares, Claire Calvert ja Nehemiah Kish ning Itziar Mendizabal ja Eric Underwood, koosseisud vahetuvad. Pas de deux'd tantsib esimesena nimetatud paar.
Chistopher Wheeldoni autorikava esimene õhtu oli Londonis laval juba 12. veebruaril, kokku seitsmest etendusest on viimased eile ja täna.
JmksportShops , Chaussures, sacs et vêtements , Livraison Gratuite | Nike Dunk Low "Vintage Green" - 100 - DQ8580 , LacollesurloupShops - nike lunar apparent price today- Details
- Written by Priit Kuusk
- Published: 14 March 2016
Priit Kuusk 5. märtsil 2016
Arvo Pärdi muusika ettekandeid tehakse märtsikuu algusnädalal nelja maailmajao kümnes riigis.
Maestro loomingut võib kuulda Iisraelis, Islandil, mitmel korral Ühendriikides, Serbias, Saksamaal, Norras, Hongkongis, Austraalias, Türgis ja Ühendkuningriigis. See on selle kuu esimesel nädalal, järgmisel nädalal lisanduvad mitmel korral Rootsi, Holland ja Hispaania.
Kui Arvo Pärdi „Credo" ettekanne toimus Eesti kooridega Iisraeli „MustonenFestil" 28. veebruaril Tel Avivis festivali galakontserdil, siis 1. märtsile oli plaanitud galakontserdi kordus Rishon LeZioni kultuurikeskuses. Juba väljaspool festivaliprogrammi on Andres Mustonenil aga veel Arvo Pärdi Kolmanda sümfoonia tähenduslikud lausa kolm ettekannet 2. märtsil Rehovotis ning 3. ja 5. märtsil Rishon LeZionis, kust on pärit Andres Mustoneni koostööpartneriks olnud esinduslik Rishon LeZioni Iisraeli Sümfooniaorkester.
Neljapäeval, 3. märtsil tegi oma järjekordse esinemise Islandil Tõnu Kaljuste. Kavas oli kaks kultusheliloojat, Arvo Pärt ja poolakate Henryk M. Górecki, viimaselt tema legendaarne Kolmas sümfoonia („Kurvameelsete laulude sümfoonia"). Arvo Pärdilt esitas Kaljuste „Cantuse Benjamin Britteni mälestuseks" ning „Te Deumi". Ettekandjaiks olid kooriühenduse Hamrahlíðarkórarnir koorid, Islandi Sümfooniaorkester ja solist Hallveig Rúnarsdóttir. Kontsert toimus Reykjavíki uues ja moodsas saalis 'Harpa'.
Serbias, Belgradi esindussaalis Kolarac Hallis oli 4. märtsil Belgradi Filharmooniaorkestril kavas Pärdi „Cantus in Memory of Benjamin Britten", juhatas Vladimir Kulenović. USAs Orleansis (MA) esitas Arvo Pärdi teosed „De profundis" ja „L'abbé Agathon" kammerkoor Gloriae Dei Cantores, keda juhatab Richard K. Plugsley. Kontserti korratakse samas 5. märtsil. 4. märtsil mängisid Barbara Degener tšellol ja Stephen Hawker klaveril Pärdi „Peeglit peeglis", kontsert Suurbritannias Cornwalli St. Endellioni kirikus.
Kava Saksamaal Neutraublingis, kus ettekandel on Pärdi „Passio" („Johannese passioon"), esitatakse 5. märtsil. Esinejate peajõuks on Regensburgi Kammerkoor ning kammerkoor Stimmwerck, juhatab Angelika Achter. Scottish Ensemble mängib UK-s Linlithgos „Fratrest" keelpilliorkestri variandis löökpillidega, juhatab Jonathan Morton.
Pühapäevaks, 6. märtsiks tuleb kontserdisõnum Norrast: Florø kontserdimajas mängitakse Arvo Pärdi puhkpillidega teost „Arbos", esitab Fjordane Symfoniorkester, juhatab Anita Höllige. USAs Lõuna-Carolina Ülikoolis Beaufort'is mängivad ülikooli festivalisarjas „Fratrest" Edward Arron tšellol ja Christopher O'Riley klaveril. Sel päeval kõlab „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks" ka Hongkongis sealselt Filharmooniaorkestrilt, kontserti Hongkongi raekojas juhatab Pärti varemgi esitanud Bright Sheng.
Samal 6. märtsil mängivad Barbara Degener tšellol ja Stephen Hawker klaveril Pärdi „Peeglit peeglis", kontsert Suurbritannias Cornwalli St. Endellioni kirikus. Pühapäeva pärastlõunal kõlab „Cantus..." ka Austraalias Sydney Püha Stefanuse kirikus, mil selle esitab Bourbaki Ensemble.
Esmaspäeval, 7. märtsil tuleb üks Arvo Pärdi ettekanne Türgis: Istanbulis Kreeka saatkonna saalis laulab teost „Da pacem Domine" kammerkoor Rezonans, juhatab Burak Onur Erdem. Huvitavas kavas nimetuse all „Nordic a cappella" on mitme maa peamiselt kaasaegsete heliloojate loomingut ja tore on siit leida ka Urmas Sisaski nime, lauldakse kolm osa tema hümnide tsüklist „Gloria patri" – 5. osa „Laudate Dominum", 9. osa „Sanctus" ja 16. osa „Libera me". Seda juhtub sageli, et Arvo Pärdile osutatud tähelepanu toob kaasa tähelepanu ka eesti muusika noorematele heliloojatele.
Teisipäeval, 8. märtsil on kaalukaks sündmuseks Arvo Pärdi „Te Deumi" ettekanne USAs kuulsa Indiana Ülikooli Auer Hall'is Bloomingtonis. See on kava, kus kõlavad kolme premeeritud üliõpilase teosed ning nende nimeka rootslasest õppejõu Sven-David Sandströmi oopuse „The Giver of Stars" esiettekanne, õhtu lõpetab Arvo Pärdi „Te Deum" 2007. aasta versioonis. Kontserdi põhijõuks on kaasaegse muusika vokaalansambel NOTUS, dirigeerib Dominick DiOrio. Sama nime kannab ka üliõpilaste iga-aastane loomingukonkurss.
Malmö Sümfooniaorkester Rootsis mängib 8. märtsil Arvo Pärdi teost „Fratres" keel- ja löökpillide variandis, juhatab Jonas Nydesjö. Esitus toimub Malmö Kontserdimajas ja seda korratakse 9. märtsil.
Järgmisel nädalal on sündmusteks kindlasti pala „Orient & Occident" esitused Hispaanias Sevillas, balleti „After the Rain" taasettekanded Londoni Kuninglikus Ooperis, samuti ka „Passio" ettekanne Sevillas...
تسوق ماست اند هاربر السعودية أونلاين مع تخفيضات 25 - charles barkley nike shoes for sale cheap jordan , نمشي - 75% | DH1301 , nike mens woven bonded pants sets made , nike mens woven bonded pants sets made G NRG 'Leopard' , 800 - FitforhealthShops