Priit Kuusk 12. märtsil 2016

Eeloleval pühapäeval, 13. märtsil kell 13 leiab Estonia kontserdisaalis aset Tallinna puhkpillifestivali kesksema sündmusena suurejooneline „Trompetigala".

„Trompetigala" on ühtlasi viiendat korda korraldatava Tallinna puhkpillifestivali avaürituseks. Festival ise kestab seekord kuni 3. aprillini.

Galakontserdil võib kuulda säravat trompetimuusikat kõikvõimalikes kooslustes ja seadetes. Trompetisolistidena astuvad üles Mihkel Kallip, Aarne Ots, Priit Rusalepp, Märt Metsla, Neeme Ots ja nimeka külalisena 27-aastane, noorusest hoolimata juba Euroopa parimate hulka kuuluv bulgaaria trompetist Miroslav Petkov, kes mängib praegu Amsterdamis Kuningliku Concertgebouw' orkestri koosseisus selle trompetikontsertmeistrina. Klaveril saadavad soliste Meeli Ots ja Irina Zahharenkova. Ansamblitest-orkestritest esinevad Tallinna Muusikakeskkooli puhkpillisümfoonikud, Eesti Noorte Kontsertorkester, Eesti Noorte Brass, Brass Academy ning menuansambel Brassical.

Dirigentideks on Leedu Rahvusorkestri solistina tegutsev Marius Balčytis, Hollandi trompetist ja dirigent, nüüd Eestis elav ja töötav Bert Langerer, Priit Sonn, Kaido Kivi, Valdo Rüütelmaa ning Aavo Ots.

„Trompetigala" kavas on rida trompetimuusika tähtteoseid, aga ka seadeid Raimond Valgre, Uno Naissoo ja Vittorio Monti ning kuulsate klassikalise muusika heliloojate, nagu Georg Friedrich Händeli, Johann Sebastian Bachi, Wolfgang Amadeus Mozarti, Vincenzo Bellini, Gioachino Rossini, Felix Mendelssohni, Richard Wagneri ja Edvard Griegi loomingust. Originaalkoosseisudele loodud palu kõlab Rein Ploomilt, Priit Raigilt ja Valdo Rüütelmaalt. Mitmed ettekantavad seaded on teinud Tõnis Kõrvits.

Pärast kontserti toimub Aavo Otsa austamine tema sünnipäeva puhul. Galakontsert on üks sündmusi, millega tähistatakse legendaarse trompetisti ning trompetipedagoogi, orkestrandi, ansamblijuhi ja dirigendi Aavo Otsa hiljutimöödunud 65. sünnipäeva. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ning Tallinna Muusikakeskkooli õppejõud Aavo Ots on meie puhkpilliliikumise vaieldamatuid prominentsemaid liidreid, kellel on lisaks suurele autoriteedile kodumail sidemed paljude maade trompeti- ja puhkpillikorüfeedega ning kelle tegevus on silma paistnud kaugele väljaspoole Eestimaa piire. Kõigi saavutuste teel on Aavo Otsale toeks olnud tema pianistist abikaasa Meeli Ots, ta trompetipoiste alatine klaverisaatja.

„Trompetigala" korraldajaks on Eesti Puhkpilliorkestrite ja -ansamblite Liit koos Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Puhkpillimuusika Ühinguga. Kontserdi piletid on saadaval väga soodsa hinnaga.

nike foamposite 2000 black women shoes heels - Blanco - 991 - DJ3180 - Nike Air Max 97 By You Zapatillas personalizables | Jordan 1 Retro High OG University Blue (PS) - 134 - AQ2664 - nike shox pet print pages for kids free dinosaur