Priit Kuusk 11. märtsil 2016

Londoni Kuningliku Ooperi suurel laval Covent Gardenis on tänaseni mängukavas Christopher Wheeldoni ballett Arvo Pärdi muusikal „After the Rain" („Pärast vihma").

Balleti „After the Rain" koreograafia autor ja lavastaja on Christopher Wheeldon, nimekas briti tantsija ja koregraaf, kes võitnud 1991. aastal Lausanne'i rahvusvahelise balletikonkursi ning tantsinud ja lavastanud resideeriva artistina New York City Ballet's ning Royal Ballet' trupi juures Londonis.

„After the Rain" sündis New Yorkis 2005. aasta algul, kui Christopher Wheeldon töötas sellele trupile, ning esietendus New York State Theateris Lincoln Center's. Ballett on kaheosaline, esimese aluseks on Arvo Pärdi „Tabula rasa" avaosa „Ludus" muusika ning teise osa aluseks teose „Spiegel im Spiegel" muusika. Ballett on olnud kavas New Yorki trupi külalisreisidel ja kordustena samas mitmel puhul kuni 2010. aastani. Eriti populaarseks on saanud lühiballeti teine osa, kaunis pas de deux.

Ballett Arvo Pärdi muusikal avab Londonis Wheeldoni kogu kolmeosalise lühiballettide õhtu, sellele järgneb ballett „Strapless" Mark-Anthony Turnage'i uuel muusikal esiettekantuna ning „Whitin the Golden Hour", mis on lavastatud Ezio Bosso muusikale. Taoline autoriõhtu Kuninglikule Balletile Covent Gardenis on Christopher Wheeldonile tema sünnimaal esmakordne.

Balleti muusikat esitab Kuningliku Ooperi orkester, dirigeerib Kuningliku Balleti muusikadirektor käesolevast hooajast, Belgiast pärit Koen Kessels, solistid on Sergey Levitin (viiul), Andriy Viytovych (vioola) ja Kate Shipway (klaver). „After the Rain'i" esimeses osas tantsib kolm paari, Marianela Nuñez ja Thiago Soares, Claire Calvert ja Nehemiah Kish ning Itziar Mendizabal ja Eric Underwood, koosseisud vahetuvad. Pas de deux'd tantsib esimesena nimetatud paar.

Chistopher Wheeldoni autorikava esimene õhtu oli Londonis laval juba 12. veebruaril, kokku seitsmest etendusest on viimased eile ja täna.

JmksportShops , Chaussures, sacs et vêtements , Livraison Gratuite | Nike Dunk Low "Vintage Green" - 100 - DQ8580 , LacollesurloupShops - nike lunar apparent price today