Priit Kuusk 14. märtsil 2016

Pianist Tanel Joamets annab 15. märtsi keskpäeval esmakordse soolokontserdi Londonis mainekas St Martin-in-the-Fieldsi saalis.

Eesti pianisti ülesastumine toimub kuulsas St Martin-in-the-Fieldsi saalis Trafalgari väljakul, kus esinemise võimalus on igale muusikule väga austusväärne. St Martin-in-the-Fields on suurepärase akustikaga anglikaani kirik, eriliselt sobiv kontserdisaalina, kuigi kirikutegevus siin jätkub – vikaare on siin tegutsenud 1539. aastast saadik, praegune vikaar on aastal 2012 ametisse astunud Samuel Wells.

Eesti pianistidest on siin esinenud praegu Londonis elav ja Kuninglikus Muusikakolledžis doktorikraadi saanud Maksim Štšura, kes on ka Eesti Heliloojate Liidu liige.

Tanel Joametsa soolokontsert saab teoks St Martin-in-the-Fieldsis teisipäeval, 15. märtsil kell 13 sealses saatkondade ja kultuuriinstitutsioonide kontserdisarjas (Free Lunchtime Concert St Martin's Embassy and Cultural Institute Series). Ta avab oma kava eesti muusikaga – ettekandele tuleb kõigepealt meie klaverimuusika läbi aegade üks kaalukamaid teoseid, Eduard Tubina 1950. aastal loodud Klaverisonaat nr 2 („Virmaliste sonaat"). Sellele järgneb Sonaat nr 3 Aleksandr Skrjabinilt, kelle muusikat Joamets on suurepäraselt esitanud ning selle eest ka tunnustusi ja preemiaid võitnud. Järgnev kontserdiosa on Tanel Joametsale tüüpiline, vaba improvisatsiooni päralt.

Kontserdisaali koduleht on eesti pianisti väärikalt tutvustanud, kus märgitakse, et Tanel Joametsa kontserti esitleb Eesti saatkond Londonis.

Palju Venemaal ja idaregioonides esinev Tanel Joamets on sellel aastal esinenud vaid Eestis, aga ikkagi juba üheksa kontserdiga, millest kaks on olnud kammeransamblikavaga. Pärast Londonit tulevad märtsis-aprillis neli soolokontserti EMTA kammersaalis Tallinnas, Kehtna, Paide ja Kärdla Muusikakoolis. Äsja möödusid esinemised Tartus, Võrus ja Viljandis Pärimusmuusika Aidas. 2015. aasta lõppu jäid aga novembrikuu keskelt detsembrikuu alguseni toimunud 18 kontserti Venemaal.

Pianist Tanel Joamets on sündinud Tartus 1968. aastal. Ta lõpetas Eesti Muusikaakadeemia 1994. aastal, 1998 täiendas end ka Londonis Guildhall School of Music and Drama's, praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveri- ja improvisatsiooni õppejõud, kus töötab alates 1994. aastast. Lisaks eelnimetatule on ta esinenud veel ka Soomes, Kanadas, Austraalias, Saksamaal, Ühendkuningriigis, Rootsis, Hollandis, Lätis, Valgevenes, Kasahstanis, Aserbaidžanis ja Türgis.

Upcoming 2021 Nike Dunk Release Dates - nike tiempo ii jersey green black friday specials - CopperbridgemediaShops | DD1523 , 500 - Nike WMNS AIR FORCE 1 '07 ESSENTIAL , nike city loop sneaker white women pants size , IetpShops STORE