Priit Kuusk, ERP uudised 25. veebruaril 2014

Eesti nimekas ooperibass Ain Anger on sel kuul astunud üles väljaspool teatrilava, lauldes Modest Mussorgski ooperi „Boriss Godunov" kontsertettekannetel Prantsusmaal ja Hispaanias ning Giuseppe Verdi kuulsa „Requiemi" solistina Ameerika Ühendriikides.

Üks kolmest paremast Prantsuse orkestrist, Orchestre National du Capitole de Toulouse, oli kutsutud koos mitmelt maalt pärit solistidega oma peadirigendi Tugan Sokhievi juhatusel Prantsuse ja Hispaania mainekatese saalidesse esitama kontsertkorras Modest Mussorgski ooperit „Boriss Godunov".

Kontsertetendused toimusid 3. veebruaril orkestri kodulinnas Toulouse'is, seejärel 5. veebruaril Pariisis Salle Pleyelis, siis 7. veebruaril Hispaanias Astuuria regioonis Oviedos ja viimasena 11. veebruaril Hispaania linnas Pamplonas, mis asub baskide asustusalal. Mitmel pool on etendused saanud väga hea kriitika osaliseks, kus toodi esile eeskätt Tugan Sokhievi omapärast nägemust tuntud klassikateosest.

Koos Toulouse'i orkestriga osales ettekannetel ka väga tuntud baski koor Orfeón Donostiarra. Peaosasse oli kutsutud nimekas itaalia bariton Ferruccio Furlanetto, Ain Anger laulis Pimeni osas, Ksenia partiid esitas Peterburi Maria teatri sopran Anastassia Kalagina, Štšelkalovi osas bariton Austraaliast Garry Magee jne.

Dirigent Tugan Sokhiev (36) on pärit Osseetiast, nagu mitmed meie kaasaja edukad dirigendid, sündinud Vladikavkazis 1977. aastal. Ta oli Peterburi Konservatooriumis legendaarse professori Ilja Mussini viimaseid õpilasi, praegu on peadirigent nii Toulouse'is kui ka Deutsches Symphonie-Orchesteri ees Berliinis. Jaanuaris kutsuti ta ootamatult aga ka Moskva Suure Teatri uueks peadirigendiks. Nii noort peadirigenti pole suurte traditsioonidega teater veel eales näinud! Prantsuse orkester külastas tema juhatusel hiljaaegu ka Eestit.

Giuseppe Verdi imekaunis vokaalsümfoonilises „Requiemis" laulis Ain Anger solistina kaasa aga lõppenud nädalal. „Requiemi" esitused said teoks USAs Dallases, Morton Meyerson Symphony Center's, kus Dallase Sümfooniaorkestrit ja Dallase Symphony Chorust juhatas nende hollandlasest muusikadirektor Jaap van Zweden. 20.-23. veebruarini tehti „Requiemist" neli menukat esitust. „Requiemis" on teatavati klassikaline nelja solisti koosseis, bass Ain Angeri kõrval olid solistideks veel hiina sopran Hui He, ameerika metsosoporan Marianne Cornetti ja itaalia tenor, ka klarnetistina tegutsenud Giorgio Berrugi.

Märtsikuul laulab Ain Anger kolm etendust Viini Riigiooperis Tšaikovski „Jevgeni Oneginis" vürst Gremini osas, alustades reedel, 7. märtsil.

adidas team water bottles for sale craigslist 2017 | nike roshe jacquard print shoes , Kids Air Jordan — IetpShops