Priit Kuusk,

ERP uudised
19. veebruaril 2014

Dirigent Anu Tali teeb alates homsest teoks oma teise kontserdisarja USA Sarasota Orkestri muusikadirektorina.

Anu Tali määrati Sarasota sümfooniaorkestri muusikadirektoriks 2013. aasta juunis, mil orkester oli 18 kuud otsinud uut peadirigenti. Tema tööleping kolmeks aastaks algas 1. augustil 2013. Orkestri 65-aastases ajaloos on eestlanna järjekorras alles viies, ja esimene naissoost muusikadirektor. Esimesed kontserdid uue muusikadirektorina juhatas Anu 8.-10. novembril 2013.

Nüüd on Anu Talil ees sama abonementsarja „Masterworks" järgmised neli kontserti, mis toimuvad neljal päeval 20. kuni 23. veebruarini. Järgmisel hooajal 2014-2015 saab Anu orkestri ees juba täiskoormuse.

Homme algav kontserdisari läheb igal õhtul sama kena ja stiilse kavaga: Sergei Prokofjevi Sümfoonia nr 1 („Klassikaline sümfoonia"), Wolfgang Amadeus Mozarti Viiulikontsert nr 4 D-duur KV 218, solistiks Ray Chen, ja Jean Sibeliuse neljaosaline Sümfoonia nr 2 D-duur op. 43. Laupäeva, 22. veebruari pärastlõunal toimub orkestri toetusnõukogu korraldatud tseremoonia Anu Tali peadirigendiameti tähistamiseks, kus osaleb ka külalisssolist Ray Chen. Taiwanil sündinud Ray Chen (s. 1989) on tulnud läbi Austraalia Ühendriikidesse, kus saanud viiuldajahariduse. Ta on Brüsselis kuninganna Elisabethi (2009) ja Yehudi Menuhini (2008) konkursi võitja. 2012. aastal oli Ray noorim solist, kes kunagi on osalenud Nobeli preemiate kontserdil Stockholmis.

Orkestri kodulehel Anu Tali kava tutvustavad muusikanäited on pärit Eesti Rahvusringhäälingust.

Homme hommikul alates kella 10-st on kontserdimaja avatud ja dr Joseph Holt, ühingu Gloria Musicae kunstiline juht, tutvustab eelolevat sümfoonilist kava. Kõik neli kontserti on juba välja müüdud(!).

Oma USA debüüdi tegi Anu Tali 2005. aastal New Jersey Sümfooniaorkestriga, mil orkestri muusikadirektoriks oli Neeme Järvi. Esimest korda seisis ta Sarasota orkestri ees 2011. aasta veebruaris ja juhatas seejärel orkestrit veel 2013. aasta jaanuaris, kui ta väga õnnestunult kandis ette Sergei Prokofjevi balletisüidi „Romeo ja Julia".

Anu jätkab Põhjamaade Sümfooniaorkestri peadirigendina, mille nad koos kaksikõe Kadriga asutasid 1997. aastal.

Lisagem veel, et Floridas Mehhiko lahe kaldal asuvas Sarasotas on orkestri tänasel viimasel proovipäeval enim sooja 26 kraadi, homsest alates võib sooja tulla aga kuni 30 kraadi.

991 - CN9671 - Blauw - Nike Air Max 1 By You Custom herenschoen - nike air max lays blue cheese commercial actor | DH6931 - store nike kids boys nike sneakers for women - 102 - Air Jordan 1 Low Orange Olive Light Curry