Priit Kuusk,
ERP uudised
12. veebruaril 2014

Eesti dirigent Paavo Järvi on kutsutud juhatama Moskvasse Dmitri Šostakovitši legendaarset „Leningradi sümfooniat".

Paavo Järvi esitab Dmitri Šostakovitši Sümfooniat nr 7 („Leningrad") oopus 60, C-duur Vene Rahvusorkestri (Russki Natsionalnõi Orkestr) ees, kelle peadirigendiks on selle orkestri 1990. aastal asutanud Mihhail Pletnjov, samas ka suurepärane ja rahvusvaheliselt tunnustatud pianist.

Kontsertõhtu Paavo Järvi käe all leiab aset laupäeval, 15. veebruaril Moskva Tšaikovski-nimelises kontserdisaalis algusega kell 19.

„Leningradi sümfooniat" (1942) on nimetatud ka „sõjasümfooniaks" ning seekordne esitus märgib Leningradi blokaadi lõpu 70. aastapäeva, mälestades blokaadis ning Teises maailmasõjas hukkunuid.

Šostakovitši poolt vägivalla ning Teise maailmasõja kajastustega „Leningradi sümfoonia" kuulub Vene Rahvusorkestri seekordse „Vene hooaja" programmi, milles on ka turnee Siberis, kontserdid „Muusika maagia" lastele ning rida kavasid kodusaalis, mil lisaks peadirigendile juhatavad orkestrit veel ameeriklane Kent Nagano, saksa dirigent Claus Peter Flor ja Paavo Järvi. Samas on orkestri ees pidevalt juhatamas vene oma noorema põlve dirigendid.

Äsja detsembris tegi Vene Rahvusorkester Euroopa turnee Saksamaal ja Hollandis, kokku seitsme kontserdiga kuues muusikakeskuses. Saksamaal mängiti Hamburgis, Essenis, Münchenis ja Hannoveris, Hollandis aga Eindhovenis ja Utrechtis. Reisil dirigeeris orkestrit Vassili Petrenko, kavas pea kõikjal vene muusika, aga solistid olid mujalt, viiuldaja Arabella Steinbacher ning pianistid Khatia Buniatišvili ja Tzimon Barto.

Orkestri lähemast tulevikust vääriks nimetamist kontsert 24. veebruaril USA pianisti Van Cliburni mälestuseks, kus Mihhail Pletnjovi juhatusel astuvad üles Cliburni poolt kuulsaks mängitud teostega kolm vene pianisti, Vladimir Viardo, Stanislav Judenitš ning Vadim Holodenko.

Pärast Moskvat dirigeerib Paavo Järvi 20. ja 28. veebruari vahel veel kokku viit kontserti, neist esimesed kolm toimuvad USAs Cincinnatis, kaks viimast aga Frankfurtis sealse raadioorkestri ees.

نمشي , adidas bold age leggings girls dance studio - تسوق تشكيلة اديداس اوريجينالز للأطفال مع تخفيضات 25 - 75% أونلاين في السعودية | Jil Sander Studded Derby Shoes , EdifactoryShops, ALWAYS LIKE A SALE