Priit Kuusk, muusikaajakirjanik

28. jaanuaril 2014

19. jaanuaril esietendus Hamburgi Riigiooperis Georges Bizet' „Carmeni“ uuslavastus, milles toreadoor Escamillo osas laulab Riigiooperi koosseisulise solistina Eestist pärit nimekas bariton Lauri Vasar.

Uuslavastuse teine etendus toimub 22. jaanuaril, lavastuse tegi saksa teatrimees Jens-Daniel Herzog, kes varem on lavastanud kuulsatel Salzburgi ja Schwetzingeni festivalidel, Hamburgis aga Georg Philipp Telemanni ooperi „Flavius Bertaridus“.

Carmeni“ muusikaline juht on noor briti pianist ja dirigent Alexander Soddy. Nimiosas Carmenina esineb samuti noor austria metsosopran, alles kümmekond aastat tagasi ooperis debüteerinud ja nüüd ka Mozarti sopranipartiides tuntuks saanud võluv Elisabeth Kulman, don José osas astub üles austria tenor Nikolai Schukoff, Micaelat laulab armeenlanna Liana Aleksanjan.

Pärast on etendused Hamburgi suurel laval sel kuul ka 26. ja 29. jaanuaril, veebruarikuu esipoolel mängitakse „Carmenit“ veel neljal õhtul. Kõikidel etendustel on Lauri Vasar Escamillo rollis, nagu püsivalt ka eelnimetatud teised selle toreda rahvusvahelise koosseisu peaosatäitjad. Mängivad Hamburgi Filharmoonikud, laulab Hamburgi Riigiooperi koor.

Hamburgi Riigiooper on oma enam kui 300-aastase ajalooga Põhja-Euroopa mainekamaid ooperiteatreid. Lauri Vasar tegutseb selle solistina alates 2009. aasta sügisest.

Lauri Vasar on tuntumaid eesti lauljaid Euroopas, tema tipprollid on sündinud samuti pisut enam kui kümne aasta tagant siiani, mil ta pärast Salzburgi Mozarteumi lõpetamist kutsuti paljudesse tuntud ooperimajadesse: Napoli Teatro San Carlo, Salzburgi festival, Madridi Kuninglik teater (Teatro Real), Ateena Ooper, Hollandi Ooper Amsterdamis, Berliini Riigiooper, Brüsseli La Monnaie, Theater an der Wien, Frankfurti Alte Oper, väga kuulus Teatre del Liceu Barcelonas, viimastelt aegadelt Budapesti Wagneri-festival või Zürichi Ooper jmt...

Düsseldorfi Ooperis mängitud nimiosa eest Benjamin Britteni ooperis „Billy Budd“ nomineeriti Vasar Saksamaa teatripreemiale „Faust“, väga hinnatud on Lauri olnud Luigi Dallapiccola ooperi „Vang“ peaosatäitjana mitmel pool, ta oli heas koostöös sajandi ooperihelilooja Hans Werner Henzega.

Sel hooajal laulab Lauri Vasar koduteatris Hamburgis veel Leoš Janáčeki ooperis „Reinuvader rebane“, Aribert Reimanni populaarses nüüdisooperis „Lear“ ning Giacomo Puccini lavaloos „Madama Butterfly“.

JmksportShops , Chaussures, sacs et vêtements , Livraison Gratuite | Latest Nike Air Force 1 Shadow Trainer Releases & Future Drops , IetpShops , nike tiempo leather turf 2010