Toimetanud Priit Kuusk


Eesti Muusika Arenduskeskuse (EMAK) eestvedamisel toimus 22. jaanuaril St Giles' Cripplegate'i kirikus Londoni Barbicani keskuses Eesti klassikalise muusika kontaktüritus „Estonia – A Music Powerhouse“.


Kontaktürituse eesmärgiks oli tutvustada eesti klassikalist muusikat ning eesti interpreete Londonis tegutsevatele muusikaagentidele ja kontserdikorraldajatele. Olulisel kohal oli uute kontaktide loomine ja koostöövõimaluste leidmine nii Londoni kui Eesti muusikaorganisatsioonide vahel. Kohal oli üle 40 muusikamänedžeri Londonist, sh sellistest mainekatest agentuuridest nagu IMG Artists, International Concert Artists (ICA), Hazard Chace, Huddersfield (ka festival), Margaret Murphy Management, samuti noortele muusikutele orienteeritud Live Music Now jpt. Lisaks osalesid üritusel mitmete festivalide esindajad, nagu Henley Festival ja Spitalfields Music. Esindatud olid muusikakirjastus Edition Peters ja plaadikompaniid Toccata Classics ning ECM Records. Sunday Telegraph avaldab ülevaate üritusest.

Sellises maailma muusikametropolis nagu London on kõige raskem tähelepanu saada, samas annab dünaamiliselt pulbitsev kultuurielu ka eesti muusikale ja muusikutele võimalusi” ütleb Eesti Muusika Arenduskeskuse juhatuse esimees Marje Lohuaru.


Londoni kontaktüritusel osales pea samapalju Eestis tegutsevaid kultuurikorraldajaid ning muusikaettevõtjaid, et luua uusi kontakte ja arendada võrgustikke pikaajalisemaks koostööks.

Eesti muusikutest esinesid Londonis Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Klaaspärlimäng Sinfonietta (dirigent ja solist Andres Mustonen, solist Riivo Kallasmaa), laulja Monika-Evelin Liiv, pianist Sten Lassmann, viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny, organist Ulla Krigul. Kavas oli eesti heliloojate looming (Arvo Pärt, Heino Eller, Erkki-Sven Tüür, Tõnu Kõrvits, Peeter Vähi, Rein Rannap).

Kontaktüritusele järgnes samal õhtul täispikk Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontsert (dirigent Daniel Reuss) lähedal asuvas LSO St Luke´s kirikus London A Capella Festivali raames.

Üritus toimus projekti „Muusika ettevõtluse ja ekspordi arendamine“ raames, mida rahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ning Euroopa Regionaalarengu Fond. Projekti toetavad Eesti Kultuurkapital ja EV Kultuuriministeeriumi programm „Eesti kultuur maailmas“. Kontaktüritus toimus koostöös EV Välisministeeriumiga ja EV Suursaatkonnaga Londonis.


Varem on toimunud EMAK-i korraldusel kontaktüritused Peterburis (2012 september) ja Berliinis (mai 2013).


Klassikalise muusika kontaktüritusele on kohe järgnemas Eesti jazzmuusikute showcase 11. veebruaril, samuti Londonis, mis toimub populaarses jazziklubis Club Inégales – see on koht, kus korraldatakse osaliselt ka kuulsa London Jazz Festivali kontserte. Esinejateks Kadri Voorand trio, duo Tuule Kann - Jaak Sooäär ning Oleg Pissarenko Band.
Arvustus:
http://www.planethugill.com/2014/01/estonian-classical-music-networking
Lisateave:

Marje Lohuaru
Eesti Muusika Arenduskeskus
juhatuse esimees
tel:+ 372 50 11477

Marili Randla
Eesti Muusika Arenduskeskus
assistent
tel: +372 609 1444

75% - تسوق أونلاين في السعودية مع خصم 25 , أحذية ازياء رياضية الجري للرجال , adidas copa mundials in color today schedule 2016 , نمشي | Maratón Sevilla 2022 - Carreras populares , MonticelloShops