Priit Kuusk, muusikaajakirjanik 27. jaanuaril 2014

Kolmapäeva, 29. jaanuari õhtul toimub Frankfurti džässifestivalil Frankfurti Muusika- ja Etenduskunstide kõrgkooli väikeses saalis Kristjan Randalu kontsert „Enter Denter".


Eesti noorema põlvkonna rahvusvaheliselt tuntumal džässipianistil Kristjan Randalul (sünd 1978) on uue aasta algus suhteliselt rahulik võrreldes paljude eelmiste kuudega läinud aastal, kuu algul mängis ta Helsingis ja nüüd on ees kontsert Saksamaal Frankfurti džässifestivalil.
Sellel tuleb oma koos Tallinna Kammerorkestriga plaadistatud samanimelist CD-d tutvustama Kristjan Randalu, aga seekord esineb Tallinna Kammerorkestri keelpillikoosseisu asemel sealne keelpillikvartett. Koos Kristjaniga mängivad nüüd Francesco Sica (viiul), Katharina Wildermuth (viiul), Fernando Arias (vioola) ja Michael Preuss (tšello). „Enter Denteri" kava ja tutvustus sisaldavad improvisatsioonilisi võimalusi ka kohapeal.

„Enter Denter" on teatavasti inspiratsiooni saanud omaaegsest populaarsest laste laulusaatest „Entel-tentel" Eesti Televisioonis. Plaat kujutab endast 10-osalist süiti, kus viiel keskmisel osal on konkreetselt saatest tuntud lastelaulude pealkirjad. Neist esimene on Uno Naissoo harukordse meisterlikkusega just harmoonia mõttes loodud „Hiirejaht", järgnevad „Karumõmmi unelaul", „Pipi Pikksukk", „Nuku hällilaul" ja „Võilill". 2010. aastal ilmunud plaadil olev muusika on Tartu Ülikooli aulas toimunud avaliku kontserdi salvestis koos Tallinna Kammerorkestriga festivalilt „Klaaspärlimäng". Helilooja Peeter Vähi produtseeritud CD on välja andnud „Estonian Record Productions".

8. jaanuaril esines Kristjan Randalu Helsingi uue Muusikamaja Black Box'is trio Peedu Kass Momentum koosseisus, koos temaga Peedu Kass kontrabassil ja Toomas Rull löökriistadel, ettekandel oli kõigi kolme kompositsioone. Kontserdi korraldas Helsingi Sibeliuse Akadeemia.

1. veebruaril on Kristjan Randalu Saksamaalt tagasi Eestis ning osaleb teatris NO99 toimuval Eesti džässiliidu 10. aastapäeva galakontserdil, koos temaga Hedvig Hansoni ansambel ja Peedu Kass Momentum. Kahjuks on selle kontserdi piletid juba välja müüdud.

12. veebruaril mängib Kristjan Randalu taas Dhafer Youssefi kvinteti koosseisus ja esinetake festivalil „Talvehelid" („Sons d'hiver") Rungis' teatris Prantsusmaal. Märtsikuu on veel rahulik, aga aprillis on Kristjanil juba vähemalt üheksa kontserti mitmel maal, sh ka „Jazzkaarel" Eestis.

Hiljaaegu sai Kristjan Randalust ka Eesti Heliloojate Liidu liige.

adidas team water bottles for sale craigslist 2017 | college women in nike tempos basketball - 103 - Latest Nike Dunk Low "Grey Fog" White/Grey Fog 2021 For Sale DD1391