Priit Kuusk 24. veebruaril 2016

Noor dirigent Risto Joost juhatab viis kontserti Arvo Pärdi muusikast oma uue koori, Kesk-Saksa (MDR) Leipzigi Raadio koori ees Saksamaal.

Risto Joost on MDR-i koori kunstiline juht Leipzigis alates käesolevast hooajast ja teda on seal suurepäraselt vastu võetud nii muusikute kui publiku poolt. Kõnesolev on tema esimene ulatuslikum kontserdireis oma kooriga neljas Saksamaa muusikakeskuses, mille ta pühendas äsjase juubilari Arvo Pärdi loomingule. Kolm kontserti neist on kooriõhtud a cappella, kaks toimuvad koos MDR-i Leipzigi Raadio sümfooniaorkestriga, kelle peadirigendiks on Kristjan Järvi.

Risto Joosti kontserdisari algas 19. veebruaril, mil MDR Rundfunkchor laulis oma peadirigendi juhatusel Arvo Pärdi segakoorile a cappella loodud suurteost „Kanon pokajanen" kodulinna Leipzigi Peterskirches. Kava toodi publiku ette sarjas „Melodie der Sprache".

Arvo Pärdi sama teosega antakse järgnevalt 25. veebruaril külaliskontsert Berliinis vokaalfestivalil Chor@Berlin. See on populaarse, kontsertide ja töötubadega festivali programmi avaüritus. Risto Joosti kontsert ja kogu festival toimub ebatavalises paigas, endises tööstushoones Radialsystem V.

Järgmisel päeval, 26. veebruaril astub 69-liikmeline raadio segakoor üles taas Leipzigi Peterskirches juba koos MDR-i Leipzigi Sümfooniaorkestriga. Pärdi muusikaga kava kannab nimetust „Orient & Occident". Ettekandele tuleb õhtu avanumbrina orkestripala „Orient & Occident". See ettekanne pühendatakse äsjalahkunud nimeka leedu dirigendi Saulius Sondeckise mälestusele, kelle jaoks ning kelle Leedu Kammerorkestrile Arvo Pärt 2000. aastal teose kirjutas. Siis kõlab a cappella teos „Nunc dimittis" ning seejärel orkestrilt ja koorilt „Adam's Lament", orkestrilt „Fratres" (viiulisolistiks on Waltraut Wächter), õhtu suureks lõpunumbriks on „Te Deum". 27. veebruaril esitatakse sama koori-orkestri kava Magdeburgis, sealses Johanniskirches.

Pühapäeval, 28. veebruaril tuleb Arvo Pärdi „Kanon pokajanen" Risto Joosti dirigeerimisel ettekandele veel kolmandat korda, nüüd Erfurti Kaisersaalis.

Märtsikuu algul dirigeerib Risto Joost kodumail, 5. märtsil Estonia teatris balletti „Medea", 10. ja 12. märtsil saavad teoks Johann Sebastian Bachi „Matteuse passiooni" lavastatud ettekanded Tallinnas ja Tartus koos Eesti Filharmoonia Kammerkoori ning Tallinna Kammerorkestriga.

nike air force 1 low uv | IetpShops - nike roshe one lava boys - Buy Online - Nike Air Force 1 for Women & Men