Priit Kuusk 13. veebruaril 2016

Berliini Koomilise Ooperi esimene kapellmeister Kristiina Poska juhatab oma koduteatris sel kuul kokku seitset etendust neljast erinevast lavastusest.

Veebruarikuu teisel nädalal, 8., 9. ja 11. veebruaril olid Kristiina Poskal Berliinis juhatada Frederick Loewe’i muusikal „Minu veetlev leedi“, Leonard Bernsteini muusikal „West Side Story“ ning Jacques Offenbachi operett „Ilus Helena“. „Ilus Helena“ on taas mängukavas 15. veebruaril ja „Minu veetlev leedi“ 20. veebruaril. Kuu lõpul lisanduvad kaks õhtut Berliini helilooja Marius Felix Lange ooperist Oscar Wilde'i järgi „Canterville’i lossi vaim“, mis on vaatajate ees 25. ja 29. veebruaril. Kolm esimest lavastust jäävad nüüd teatri repertuaarist eemale, Lange ooper on mängukavas veel ka märtsis-aprillis. Helilooja ise tuleb aga välja uue kogupereooperiga „Lumekuninganna“ (H. Chr. Anderseni aineil) Duisburgis 23. aprillil.

Meil on põhjust väga rõõmustada klassikalise muusika andmebaasi Bachtrack teate üle, et 2015. aasta kõige hõivatum naisdirigent maailmas on olnud eestlanna Kristiina Poska. See on siis teine oluline tähelepanu Eestist pärit muusikule Arvo Pärdi kui sagedaimini esitatava nüüdishelilooja absoluutse tiitli kõrval.

Lisaks paljudele etendustele koduteatris Berliinis (näiteks detsembris 13 etendust) juhatas Kristiina läinud aastal veel Stockholmi Kuninglikus Ooperis, Klagenfurti Linnateatris, Viini Volksoperis, Hamburgi Riigiooperis ja Edinburghi festivalil.

Saksamaal dirigeerivad muusikateatrites veebruaris veel Mihkel Kütson, Hendrik Vestmann ja Mihhail Gerts. Mihkel Kütsonil on kolm etendust Richard Straussi ooperiga „Roosikavaler“ Krefeldi ja Mönchengladbachi teatris, Hendrik Vestmannil kaks õhtut Wolfgang Amadeus Mozarti ooperist „Così fan tutte“ Bonni Teatris ning Mihhail Gertsil on üks etendus Hageni Teatris Ferenc Lehári operetiga „Naeratuste maa“, mis on talle esimeseks uuslavastuseks ta uues ametis Saksamaal.

Air Jordan 1 Low OG Neutral Grey (2021) (W) - nike free run womens 5.0 - 100 - CZ0775 | IetpShops - nike zoom kobe v 2009 black friday sale today 2016 - Buy Online - nike zoom kobe v 2009 black friday sale today 2016 for Women & Men