Priit Kuusk 6. veebruaril 2016

Dirigent Kristjan Järvil on ees taas põnev veebruarikuu, kontsertidega Leipzigis, Moskvas, Pekingis ning Norras Bergenis, igal kontserdil uus orkester juhatada.

Kavad on Kristjan Järvil alati põnevad, nüüd lisandub neile ka seikluslik moment rännakutega muusikute ette neljal maal.

Laupäeval 6. veebruari õhtul oli Kristjan oma MDR Leipzigi Raadio Sümfooniaorkestri ees Leipzigi Gewandhausis, kaastegevad seekord ka Leipzigi noorteorkestri mängijad. See oli eriliselt rütmikas ja atraktiivne kava indiaani-mehhiko ning ladina-ameerika muusika aineil. Ettekandel oli koguni kaks Mehhiko autorit, avateosena Alberto Márquezi „Danzón No. 2" ja kava viimase, neljanda teosena Carlos Chávezi väga populaarne Sümfoonia nr 2 („Sinfonía india"). Veel olid ettekandel Torontos sündinud ja praegu USAs elava pianisti-helilooja Stewart Goodyeari kariibia süit „Callaloo" autoriga solistina, mis on MDRile kirjutatud, ja noore brasiillase Yamandú Costa kitarrikontsert „Concerto de Fronteira" samuti heliloojaga solistina, kellega Kristjan on ka varem koos esinenud. Mõlema puhul on tegemist väga silmapaistvate muusikutega, näiteks on Stewart Goodyear plaadistanud kogu balleti „Pähklipureja" sooloklaveriga ning esitanud ühel päeval Beethoveni kõik 32 klaverisonaati.

Samal päeval alustas taas kontserte oma uue orkestri ees Tokyos Kristjani vanem vend Paavo Järvi. 7. veebruari õhtul on Kristjani kontserdi salvestis aga raadioeetris kahel saatjal, MDR Klassik ja MDRi kultuuriprogramm „Figaro".

Veebruari teisel poolel juhatab neljal kontserdil nii oma Leipzigi Raadio koori kui Kristjan Järvi sümfooniaorkestrit noor Eesti maestro Risto Joost.

Juba 11. veebruaril kell 19 astub noorim dirigent Järvi publiku ette Moskva Konservatooriumi kuulsas suures saalis, mis on oma tähenduselt ikka Venemaa 'saal number üks'. Mängib Venemaa Riiklik Akadeemiline Sümfooniaorkester (Svetlanovi sümfooniaorkester), mille kunstiliseks juhiks oli pikka aega Jevgeni Svetlanov ning keda omal ajal juhatas palju kordi ka Neeme Järvi. Kava on ootamatult populaarne, alustuseks peateosena Sergei Rahmaninovi Kolmas kontsert klaverile orkestriga, kus soleerib vene noor pianismitäht Deniss Matsujev. Järgmiste teoste hulgas on väga tuntuid, kõlavad Maurice Raveli „La Valse" ja „Boléro", Boccherini - Berio „La Musica notturna delle Strade di Madrid" ning Claude Debussy „Kuuvalgus" Leopold Stokowski orkestriseades.

Moskvast sõidab Kristjan Järvi edasi Hiinasse, Pekingisse. Ees on proovid ja 19. veebruaril kontsert Hiina NCPA Kontserdimaja Orkestriga (China NCPA Concert Hall Orchestra, NCPS – National Centre for Performing Arts), keda Kristjan on ka varem dirigeerinud. Orkester on asutatud alles kuus aastat tagasi, selle peadirigendiks on praegu Jia Lu.

Eesti dirigendi kavas on mõneti teineteisele lähedased suurteosed sõja teemal, John Adamsi ooperi „Doktor Atomic" muusikal põhinev „Doctor Atomic Symphony" ning Dmitri Šostakovitši Seitsmes, nn „Leningradi" sümfoonia (Teisest maailmasõjast, stalinliku diktatuuri repressioonidest).

Veebruarikuu lõpul, 25. veebruaril, näeme Kristjan Järvit dirigeerimas Bergeni Filharmoonia noorteorkestrit Norras Bergeni Griegi hallis. Kaasa teeb kolm norra koori, kava on atraktiivne ja mahukas: Gustav Holsti „Planeedid", Gediminas Gelgotase „Mountain Water", Peeter Vähi „Reminiscences of Youth", Jónsi Birgissoni „Festival", Kristjan Järvi „Aurora" ning Jean Sibeliuse „Karjala süit".

Kui Paavo Järvi tuleb taas Eestisse dirigeerima märtsikuu algul, siis Kristjani tulek toimub märtsi-aprilli vahetusel festivalile Tallinn Music Week.

new nike football boots 2012 2017 - 002 - Nike Air Max 270 ESS Ανδρικά Παπούτσια Γκρι / Λευκό DM2462 | Nike Dunk Low Pro SB 304292 - 102 White Black Trail End Brown Sneakers – Ietp - nike sb mogan mid 2 white laces for sale in ohio