Priit Kuusk 5. veebruaril 2016

Reedel, 5. veebruaril kell 20 kohaliku aja järgi tuleb New Yorgi mainekas kontserdikeskuses Carnegie Hallis, Sterni Auditooriumis sündmusena ettekandele Arvo Pärdi ulatuslik vokaalsümfooniline teos „Te Deum".

Laialt reklaamitud ja oodatud ettekande peategelaseks on New York Choral Society (NY Choral), seda juhatab koori muusikadirektor David Hayes. NY Choral astub tavapäraselt üles oma 175-liikmelises koosseisus, nüüd koos NY Choral Orchestraga. Koori esinemiste pealavaks ongi Carnegie Hall, kus David Hayesi käe all on tehtud ja eeski ootamas suurejoonelisi ettekandeid. Märgitakse, et Arvo Pärdi teost „Te Deum" esitatakse suhteliselt harvemini.

Samal õhtul esitatakse koos koori ja orkestriga ka Ludwig van Beethoveni esimene missateos Missa C-duur op. 86. Õhtu solistideks on sopran Caroline Worra, metsosopran Leah Wool, tenor Dominick Chenes ja bariton Corey McKern.

David Hayes on New York Choral Society eesotsas 2012. aastast ja tema olulisemate töödena on Carnegie Hallis publikuni toodud niisugused suurteosed, nagu Felix Mendelssohni oratoorium „Paulus", Hector Berliozi „Kristuse lapsepõlv", Ralph Vaughan Williamsi „Meresümfoonia", Gustav Holsti harukordne „Jeesuse hümn" ning Beethoveni „Merevaikus ja õnnelik sõit". David Hayes on samas ka The New School Conservatory Mannes Orchestra muusikadirektor ning toob 8. aprillil välja uue kava Arvo Pärdi ja Anton Bruckneri sümfooniatest.

Arvo Pärdi projekte New Yorgis koordineerivad dr Nicholas Reeves ning teoloog ja muusik Peter Bouteneff. 5. veebruari kontsert oli kavandatud järjena Arvo Pärdi päevale The New Schooli ülikoolis 24. jaanuaril, mis aga jäi ära lumetormide tõttu New Yorgis. Tol päeval pidid kuulajate ees üles astuma David Hayesi ning muusikute kõrval mõlemad maestrod.

Nicholas Reeves on ka kõnealuse kontserdi korraldajaid New Yorgis, kus Carnegie Halli Isaac Sterni Auditorium on täna õhtul välja müüdud. Kui läinud aasta aprillis korraldati New York Live Arts festival, oli Nicholas Reeves sealse, 16. aprillil toimunud Arvo Pärdi kammerkontserdi korraldajaid. Hiljaaegu pidas ta loengu Arvo Pärdist Westminsteri koorikolledžis Princetonis (NJ).

Arvo Pärdi „Te Deum" on kirjutatud 1984. aastal kolmele koorile (naiskoor, meeskoor ja segakoor) ladinakeelsele tekstile, ettevalmistatud klaverile, keelpilliorkestrile ja tuuleharfile ning kestab umbes 30 minutit. Teose esiettekanne toimus Kölnis 1985. aasta jaanuaris, seda dirigeeris Dennis Russell Davies. „Te Deumi" silmapaistvama plaadistuse on firmale ECM teinud Tõnu Kaljuste käe all Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester.

new nike football boots 2012 2017 - 002 - Nike Air Max 270 ESS Ανδρικά Παπούτσια Γκρι / Λευκό DM2462 | DH6931 - store nike kids boys nike sneakers for women - 102 - Air Jordan 1 Low Orange Olive Light Curry