Priit Kuusk 4. veebruaril 2016

Eesti vokaalansambel Vox Clamantis Jaan-Eik Tulve juhatusel esindab meid 4.- 7. veebruaril järjekordselt ülipopulaarsel muusikafestivalil „La Folle Journée" („Pöörane päev") Prantsusmaal Nantes'is.

Kuulsa René Martini algatatud kontsertide pidusari on erakordselt tiheda, tõepoolest pöörase graafikuga ja väga rohke esinejaskonnaga, samas kontserdid ise üheosalised ligi tunnised, haarava programmi ja atraktiivsete muusikutega. Festivali nimi on laen Pierre Beaumarchais' samanimelise kuulsa komöödia pealkirjast (vt ka „Figaro pulm"). Tänavugi, nüüd juba 22. korda, kestab festival „La Folle Journée" vaid viis päeva, alates kolmapäevast 3. veebruarist ning sellel toimub ligi kolmsada kontserti.
Tänavuste pidustuste teema on „Loodus" („Nature").

Vox Clamantis on Jaan-Eik Tulve juhatusel end aastaiks René Martini soosikute hulka võidelnud. Meie ansambli osaks saab nelja päeva jooksul viis kontserti kahes saalis ja kahe erineva kavaga. Kontserdipaikadeks on Nantes'i kongressidelinnakus asuvad 300-kohaline Salle Jacques Boyceau ning Lieu Unique'i keskuse 500-kohaline saal Grand Atelier.

Erakordne on see, et seekordne üks kavadest on üleni eesti muusikast – ansambli esimesel kontserdil 4. veebruaril, samuti 5. ja 7. veebruari kontsertidel kõlavad Cyrillus Kreegi vaimulike rahvalaulude seaded ja tema „Taaveti laulud" ning selle järel veel Veljo Tormise tsükkel „Sügismaastikud". Varem on Nantes'is esitatud ka Arvo Pärdi muusikat.

Reedel ja laupäeval, 5. ja 6. veebruaril on teises kavas veel kaks eesti autorit – ettekandele tulevad Toivo Tulevi „Suvine vihm" ja Helena Tulve „I Am a River", samuti laulab ansambel kaasaegse ameerika helilooja David Langi teost „For Love Is Strong". Selles kavas on kaastegev prantsuse pianist Claire-Marie Le Guay, kellega on varemgi koostööd tehtud ning kelle esituses kõlab siin nüüd Sergei Rahmaninovi, Maurice Raveli ja Olivier Messiaeni klaverimuusika. Meie muusikute ja prantslanna reedene kontsert kannab festivali programmis juba järjekorranumbrit 120 ning pühapäevaõhtune Vox Clamantise Kreegi ja Tormise kava on numbriga 296.

Muuseas, Vox Clamantis ja festival „La Folle Journée" on sündinud ühel ja samal aastal. Eesti ansambel esineb Nantes'is nüüd kuuendat aastat järjest, ka nende esimeses kavas kõlas David Langi teos „For Love Is Strong", lugu helilooja enda sõnadel „Laulude laulu" („Ülemlaulu") ainetel.

new nike football boots 2012 2017 - 002 - Nike Air Max 270 ESS Ανδρικά Παπούτσια Γκρι / Λευκό DM2462 | EdifactoryShops - best nike shoe in the world store location - Where to cop: Nike Air Force 1 '07 LX 'Lucky Charms'