Priit Kuusk, ERP uudised 5. novembril 2015

Rahvusooper Estonia veteransolistide hulgas on sel nädalal kaks kaalukat juubelit – 2. novembril metsospran Urve Tautsil ja 4. novembril sopran Anu Kaalul. Mõlemad nad on teenekate lauljatena meie rahvakunstnikud.

Anu Kaal on sündinud Tallinnas 1940. aastal. Ta lõpetas laulu erialal Tallinna Muusikakooli 1963. aastal ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi Viktor Gurjevi klassis 1968. aastal.

1963. aastast alates kutsuti Anu Kaal laulma Estonia teatri koori ja seejärel tegutses ta meie esindusteatri särava solistina aastail 1967 kuni 1996. 1971-1972 õnnestus Anu Kaalul end täiendada Milano La Scala laulukoolis Itaalias. Lisaks koduvabariigi kõrgetele tiitlitle vääris ta 1981. aastal NSV Liidu rahvakunstniku aunimetuse.

Kuigi Anu Kaal tegi debüüdi Öökuninganna raskes osas Wolfgang Amadeus Mozarti ooperis „Võluflööt", on tema kui Estonia teatri primadonna olulisemateks rollideks laval olnud Violetta Giuseppe Verdi ooperis „La traviata", Gilda roll Verdi „Rigolettos" ja Lucia osa Gaetano Donizetti ooperis „Lucia di Lammermoor". Gilda osas tegi ta konservatooriumi diplomietenduse 1968. aastal, olles juba enne olnud teatri koosseisuline solist. Violettat laulis meie koloratuursopran kodulaval juba 100. korda 1985. aastal.

1984. aastast alates on Anu Kaal töötanud ka lauluõppejõuna meie muusikaakadeemias. Tema õpilaste hulgast on Alfia Kamalova praegu juba mitmendat aastat Saksamaal Gelsenkircheni Muusikateatri koosseisuline solist.

Anu Kaal on olnud tegev samuti ühiskondlikes ametites, Estonia Seltsi juhatuse sekretärina ja Eesti Teatriliidu veteranide liidu esinaisena.

Eesti Teatriliit tähistas Urve Tautsi juubelit oma kodumajas eile. Rahvusooper Estonia etendab Anu Kaalu juubeli puhul Verdi ooperit „La traviata" 5. novembril. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pühendab oma kontserdi sarjas „Jubilate!" mõlemale lauljatarile-juubilarile, Urve Tautsile ja Anu Kaalule, see toimub akadeemia kammersaalis pühapäeval 8. novembril kell 17.

 

Oakley MOD5 MIPS SNOW HELMET – ADULT - SneakersbeShops | FitforhealthShops - The Ultimate all festive nike running shop coupon code FAQ