Priit Kuusk, ERP uudised 16. aprillil 2015

Valgevene esindusorkestri esimese külalisdirigendina 2010. aastast tegutsev Erki Pehk jätkab Valgevenes meie kultuuri tutvustamist. Nüüd on tal 17. aprillil ees kontsert Polotskis Sofia katedraalis, solistiks Eesti tenor Oliver Kuusik.

Seekord esinetakse Valgevenemaa ühel kaalukamal, varajase ja kaasaegse muusika festivalil Polotskis, mis toimub kuulsas Sofia katedraalis nüüd 28. korda. Festivali kontserdid leiavad aset 22. märtsist kuni 28. aprillini.

Eesti dirigent Erki Pehk juhatab pidustuste ainsat suure sümfooniaorkestri kontserti, kus esinevad Valgevene Riikliku Teleraadiokompanii Akadeemiline segakoor ja sümfooniaorkester. Tema kavas 17. aprillil on Johann Sebastian Bachi viieosaline Orkestrisüit nr 3 D-duur BWV 1068, millele järgnevad aariad Georg Friedrich Händeli oratooriumist „Messias", tema ooperitest „Rinaldo" ja „Xerxes" ning Bachi „Matteuse passioonist". Õhtu suure lõputeosena kõlab koori osalemisel Franz Schuberti kuueosaline „Missa nr 2" G-duur D 167. Oliver Kuusiku kõrval on kontserdi solistideks veel valgevene lauljad, sopran Olga Ruzina ja bariton Oleg Kovalevski.

Tänavusel Polotski rahvusvahelisel festivalil on külalisesinejaid veel Saksamaalt, Belgiast ja Armeeniast, Soomest ja Poolast. Laialt tuntud Sofia katedraalis tegutseb igapäiselt aga arhitektuuri ajaloo muuseum.

Erki Pehk dirigeerib festivalil Polotskis juba kolmandat korda, 2013. aastal toimunud kontsertide järel, mil kavas oli ka Franz Joseph Haydni oratoorium „Aastaajad". Oliver Kuusik on varem Valgevenes laulnud Rahvusooper Estonia külalisetendustel Giacomo Puccini ooperis „Manon Lescaut", mis leidis hea hinnangu Valgevene ajakirjanduses.

Aastate jooksul on Erki Pehk Valgevenes tutvustanud tervet rida Eesti muusikuid ning eesti muusikat. Tema algatusel ja sageli ka dirigeerimisel on siin meie kollektiividest esinenud Eesti Rahvusmeeskoor, Estonia Seltsi segakoor, pianistid Peep Lassmann ja Johan Randvere, flötist Monika Mattiesen ning helilooja Mart Siimer, laulja Heli Veskus, tšellist Indrek Leivategija, aga Eesti heliloojate rida, keda seal mängitud, kaasa arvatud esiettekanded, on veelgi pikem. See oli Erki Pehk, kes tõi pärast aastakümneid 2012. aasta juunis Eesti Rahvusmeeskoori Minskisse Filharmoonia suurde saali, kus mehed esinesid tema käe all koos Valgevene esindusorkestriga Dmitri Šostakovitši 13. sümfoonia ettekandel ja lisaks oli kavas uudisena ka Mart Siimeri teos „Sabor" valgevene poeedi Navum Galpjarovitši sõnadele. Isegi Valgevene Heliloojate Liidu 80. aastapäeva kontserdile pani Erki Pehk 2013. aasta lõpus oma kavva eesti muusikat, mil seal kõlas Erkki-Sven Tüüri teos „Whistles and Whispers from Uluru" ning Monika Mattieseni oopus „Glowing". Jne, jne.

Ja viimane meenutus tuleb Erki Pehki sidemete algusest Valgevenega. 19. juunil 2010 toimus Valgevene Filharmoonia suures saalis Minskis – Valgevene esimesel laval – harukordne kontsert Eesti muusika kavaga. Kontsert oli pühendatud Eesti võidupühale ning seda dirigeeris Erki Pehk, väljas oli Eesti Vabariigi riigilipp ning lava kohal Eesti riigivapp. Erki Pehki sõnul oli see esmakordne üleni Eesti muusika kavaga õhtu iseseisva Valgevene Vabariigi ajaloos. Ettekandele tulid Artur Lemba Klaverikontsert nr 1, avamäng Margo Kõlari filmimuusikast „Nimed marmortahvlil" ning Eugen Kapi süit balletist „Kalevipoeg". Solistiks oli noor pianist Johan Randvere, kes menukana mängis veel lisapala Urmas Sisaski „Tähistaeva" tsüklist...

nike foamposite 2000 black women shoes heels - Blanco - 991 - DJ3180 - Nike Air Max 97 By You Zapatillas personalizables | Air Jordan Release Dates 2021 + 2022 Updated , IetpShops , nike new arrival for men japan today live full