Priit Kuusk 17. jaanuaril 2016

Viinis elaval ja tegutseval Eesti noorel lauljataril Katrin Targol on ka jaanuarikuul rida ülesastumisi Viinis ning seekord ka Tšehhimaal.

Katrin Targo esinemised toimusid Viinis juba kuni 15. jaanuarini kolmes erinevas kirikus ning kahes palees kokku kaheksal üritusel. Tšehhimaal Ostravas laulab ta kuu lõpul.

Uue aasta esimesel nädalal oli Eesti sopranil Viinis kuus ülesastumist. 1. jaanuaril toimusid pidulikul uusaastakontserdil Augustinerkirche's Mozarti muusika aineil kirjutatud „Zauberflötenmesse" („Võluflöödimissa") ja Franz Schuberti „Salve Regina" ettekanded. Dirigeeris Thomas Böttcher. Katrin Targo oli mõlemas teoses sopranisolistiks, „Võluflöödimissat" laulis ta aga koos Viini Volksoperi solisti metsosopran Annely Peeboga. „Võluflöödimissa" autor on tundmatuks jäänud, aga teos väärib ettekandmist.

Augustinerkirche's oli Katrin Targol veel kaks esinemist, 3. jaanuaril Franz Joseph Haydni teoses „Orgelsolomesse" (juhatas taas Thomas Böttcher) ning 10. jaanuaril Schuberti Missas C-duur, mida dirigeeris Gottfried Fragner.

Laupäeval, 2. jaanuaril kõlas Karlskirche's Wolfgang Amadeus Mozarti „Requiem", sopranisolistiks Katrin Targo, dirigeeris Konstantin Hiller. 4. ja 6. jaanuaril olid Katrinil kontserdid Auerspergi palees Viini Residenzorchesteriga. 8. jaanuaril andis Schönborni palees Josefstadtis kontserdi Viini Barokkorkester, kus üks soliste oli Eesti sopran.

Reedel, 15. jaanuaril laulis Katrin Targo taas Johann Sebastian Bachi kantaate, esinemine toimus Peterskirche's, Martin-Jaques Garandi käe all olid ettekandel kantaadid BWV 72 ja BWV 111. Bachi kantaatidega tegi Katrin 2014. aastal debüüdi ka Viini Kontserdimajas.

Nüüd on Katrin Targol ees veel esinemised Tšehhimaal Ostravas Antonín Dvořáki nimelises teatris kahel Mozarti galakontserdil, mis tähistavad helilooja 260. sünniaastapäeva. Galakontserdid toimuvad 27. ja 29. jaanuaril, neid juhatab silmapaistev tšehhi noor Ostrava ooperi kunstiline juht Jakub Klecker, kes on ka tähtpäevaõhtu dramaturg, kaastegev rahvusteatri koor. Katrin Targo on Ostravasse saanud kutse kui Karlovy Vary Dvořáki-nimelise rahvusvahelise lauljate konkursi laureaat. Galakontsertide kavas on aariaid ja ansambleid Mozarti ooperitest „Röövimine serailist", „Don Giovanni", „Figaro pulm", „Tituse halastus" ja „Võluflööt". Kontserdil teeb kaasa viis solisti, ja Katrin Targo on ainus mitte-tšehhi laulja nende hulgas.

Jaanuaris tuleb Katrin Targol kokku kümme esinemist, detsembris oli tal neid aga kolmteist, sealhulgas ka Eestis Tallinna Poistekoori jõulukontserdi menuka solistina Niguliste kirikus Lydia Rahula juhatusel.

nike foamposite 2000 black women shoes heels - Blanco - 991 - DJ3180 - Nike Air Max 97 By You Zapatillas personalizables | FitforhealthShops - Custom Air Force 1 - Sneaker selbst gestalten - nike air huarache ultra size guide