Priit Kuusk 30. detsembril 2015

Eestist pärit dirigendid on orkestrite ees ka aasta viimastel päevadel, seekord Saksamaaal ja Lätis. Paavo Järvi dirigeeris oma aasta viimase kontserdi 27. detsembril Jaapanis Tōkyōs.

Krefeldi ja Mönchengladbachi Teatri peadirigent Mihkel Kütson juhatas Saksamaal 29. detsembril GiuseppeVerdi „Maskiballi" õhtut. 26. detsembril oli tal külalisena kaks etendust Dresdeni Semperoperis taas Engelbert Humperdincki „Hansukest ja Gretekest" dirigeerides.

Lätimaal Riia luteri kirikus tuleb 30. detsembril ettekandele Johann Sebastian Bachi „Jõuluoratoorium", mida dirigeerib Risto Joost. Suurteose esitajaiks on Läti Raadio koor, Sinfonietta Rīga ning solistide hulgas kaks läti ja kaks eesti lauljat, sopran Elīna Šimkus, alt Helen Lepalaan, tenor Oliver Kuusik ja bass Kalvis Kalniņš. Alles juhatas Risto Joost Eesti Rahvusballeti külalisetendusi Itaalias Venezias.

Kristiina Poskal on Berliini Koomilise Ooperi esimese kapellmeistrina detsembris kokku juhatada koguni kolmteist etendust. Selle aasta viimasteks on Frederick Loewe'i „Minu veetlev leedi" 27. ja 31. detsembril, Humperdincki „Hansuke ja Greteke" 28. detsembril, samuti oli juba ära aasta viimane õhtu Leonard Bernsteini „West Side Storyst" 26. detsembril.

Aasta viimasel päeval dirigeerib Saksamaal oma uues teatris Hagenis ka noor maestro Mihhail Gerts. Hageni Teatri värske esimene kapellmeister Gerts on 31. detsembril publiku ees teatri suures majas kahe etendusega oma esimesest lavastusest, Ferenc Lehári operetist „Naeratuste maa".

Pidulikel jõulu- ja aastalõpukontsertidel juhatas Paavo Järvi Tōkyōs NHK (Jaapani Raadio) Sümfooniaorkestrit Tōkyō NHK Hallis. Ettekandel oli neljal õhtul Ludwig van Beethoveni IX sümfoonia d-moll op. 125, kaastegevad olid Kuitachi Muusikakolledži koor ning jaapani solistid, viimased kontserdid sellega leidsid aset 26. ja 27. detsembril.

Vaatame ka uude aastasse. Uhke jaanuarikuu on tulemas dirigent Olari Eltsil – kontserdid Soomes, kolme õhtuga tsükkel USAs Seattle'is, kaks kontserti kauaaegse koostööpartneri Porto sümfooniaorkestriga Portugalis, seejärel Birmingham, Torino, Tallinn...

Kristjan Järvi püsib jaanuaris parimate Saksa orkestrite ees, alustades aastat 11. jaanuaril Baieri Riigioooperi orkestri (Bayerische Staatsorchester) kontserdiga Münchenis koos saksofonist Branford Marsalisega, seejärel juhatades oma Leipzigi Raadio sümfooniaorkestrit ning siis astudes Berliini Saksa Sümfooniaorkestri ette nende suures saalis, kavad on kõikjal põnevad. Veebruaris tulevad Bulgaaria ja Hiina. Kristjani vanemal vennal Paavo Järvil on täna aga sünnipäev, ja sedakorda ta sel päeval dirigendipulti ei astu.

Sisukas ja töine aasta on ees ka meie teistel dirigentidel.

Women's shoes - adidas hermosa mesh backpack purple and blue color , GiftofvisionShops - Fitness - adidas nite jogger kids - Sports shoes | womens air max 90 iron - 134 Air Jordan 1 High OG "University Blue" 2021 For Sale - 555088