Priit Kuusk, ERP uudised 4. märtsil 2014

Neeme Järvi jõuab pärast teist „Ilja Murometsi" kontserti ERSOga Jõhvis 1. märtsil oma orkestri juurde Genfis ning valmistab sellega ette mitu erinevat kavavarianti kontsertideks Šveitsis ning külalisesinemisteks Saksamaal, Rootsis ja Norras.

Šveitsi Romaani Orkestriga tehakse kõigepealt uued kavad kontsertideks Genfis ja Lausanne'is, aga sellesamaga ei minda enam edasi kontserdireisile, küll on orkestri solistideks koguni seitsmel õhtul ühed ja samad nimekad muusikud Brahmsi duokontserdis.

12. ja 14. märtsil mängitakse Genfi Victoria Hallis ning 13. märtsil Lausanne'is Beaulieu' teatris, kus kava avab Pjotr Tšaikovski „Pidulik kroonimise marss". Seejärel esitatakse Johannes Brahmsi Kontsert viiulile ja tšellole orkestriga a-moll op. 102, solistideks Viinis elav vene viiuldaja Vadim Repin ja Bergenist pärit norra tšellovirtuoos Truls Mørk, kes jäävadki seda mängima pika sarjana. Õhtu lõpupooles kõlab kahel esimesel kontserdil Dmitri Šostakovitši Sümfoonia nr 11 g-moll op. 103, 14. märtsil Genfis aga Sergei Prokofjevi Sümfoonia nr 5 B-duur op. 100.

Järgmised viis kontserti on Šveitsi Romaani Orkester koos oma maestro Järviga ratastel. Kontserdireisi avaõhtul 19. märtsil mängitaks Kölni kuulsas suures filharmooniasaalis, kus Neeme Järvi tutvustab ka oma viimase CD, unustatud saksa-šveitsi helilooja, 11 sümfoonia autori Joachim Raffi (1822-1882) muusikat, kava avamas tema orkestriprelüüd „Romeo ja Julia" (Shakespeare), seejärel taas Brahmsi duokontsert ning Hector Berliozi „Fantastiline sümfoonia".

Kevade alguspäeval sõidavad orkester ja Neeme Järvi Kölnist Rootsi.

21. märtsil esinetakse Järvile kaua aega kodusaaliks olnud Göteborgi Kontserdimajas, siin kavas hoopiski Felix Mendelssohni Sümfoonia nr 1 op 11, Brahmsi duokontsert ja seejärel Carl Nielseni „Aladdini süit". Ka 22. märtsi kontsert toimub Rootsis, Vara Kontserdimajas, kus korratakse Kölni kava, ning sama mängitakse koos Vadim Repini ja Truls Mørkiga 23. märtsil veel ka tšellisti kodumaal Oslo Ooperimajas. Šveitsi Romaani Orkestri reis lõpeb 25. märtsil Berliini Filharmoonia Suures saalis – siin on ettekandel J. Raffi „Romeo ja Julia", Max Bruchi Viiulikontsert nr 1 Vadim Repiniga ning Berliozi „Fantastiline sümfoonia".

Vaid kaks proovipäeva vahepeal, ja juba 28. märtsil seisab Neeme Järvi kontserdil oma poja Paavo äsjase orkestri, Frankfurti Raadio Sümfooniaorkestri ees, ja nüüd on tippsolistina kaasa tegemas läinud suvel ka Pärnu festivalil Paavo Järvi käe all mänginud noor ameeriklanna Hilary Hahn. Tema soleerib Brahmsi Viiulikontserdis, ja kava teiseks suurteoseks on Anton Bruckneri Kolmas sümfoonia 1889. aasta versioonis. Neeme Järvi viib nüüd ka selle orkestri kontserdireisile – kõik kolm õhtut, 28. märtsile lisaks veel 29. ja 30. märtsil, toimuvad Austrias: alustuseks Innsbrucki Kongressimajas, seejärel Bruckneri kodulinna Linzi Brucknerhausis ja lõpuks Viinis, Musikvereini suures, Kuldses saalis. Niisugustes saalides ja selliste kavadega kontserdisari teeb järjekordselt au Eesti seeniordirigendile Neeme Järvile.

Vähe sellest: aprillis ootavad Neeme Järvit ees hoopiski kontserdid Türgis Ankaras, Singapuris, Tōkyōs (4 kontserti) ning edasi veel Shanghais.

LTB - JuzsportsShops | Nike Air VaporMax for Men & Women - nike free tr fit squiggle shoes - IetpShops - Buy Online