Priit Kuusk, muusikaajakirjanik 8. veebruaril 2014

Maailmakuulus bariton Dmitri Hvorostovski ja eesti pianist Ivari Ilja tema kauaaegse klaveripartnerina esinevad praegu kontsertidega Saksamaal ja kuulõpul veel ka Šveitsis.

Aasta algusest kuni 28. märtsini on bariton Dmitri Hvorostovskil käsil mahukas turnee koos orkestritega ning Ivari Ilja klaverisaatel – 21 kontserti 21 linnas. Vilnius, Riia ja Tallinn (16. I) jäid koos orkestriga Constantine Orbeliani juhatusel seljataha jaanuari keskpaiku. 20. jaanuaril toimus lauljal üks kammerkontsert koos Ivari Iljaga Pariisis, esinemispaigaks Théâtre du Palais Royal, ja taas käis Hvorostovski kuu lõpuni koos Orbeliani ja orkestriga Venemaal Nižni-Novgorodis, Samaaras ja Voronežis.

Aastalõpul oli Dmitri Hvorostovski viimati ooperilaval New Yorgi Metropolitan Operas, lauldes Giuseppe Verdi „Rigolettos" nimiosa.

Väiksemat kammerturneed Saksamaa linnades alustati nüüd 3. veebruaril, kus koos Ivari Iljaga tutvustatakse oma kavas Sergei Rahmaninovi romansiloomingut, nende ühisesituses väljaantud plaadilt firmale Ondine 2012. aastal. Kontserdid toimusid juba 3. ja 6. veebruaril Wiesbadeni ja Baden-Badeni Kuursaalides.

Homme, 9. veebruaril jätkatakse Düsseldorfi Tonhalles Mendelssohni saalis, kavas Tšaikovski, Mussorgski, Liszt ja Rahmaninov ning seejärel kolmapäeval, 12. veebruaril sama kavaga Berliinis Konzerthausis. Siis sõidab Hvorostovski üheks kontserdiks 18. veebruaril Valgevenesse Minskisse, kus laulab koos Vene Rahvusliku Filharmooniaorkestriga Vladimir Spivakovi juhatusel.

24. veebruaril jätkuvad kontserdid koos Ivari Iljaga Genfis esinduslikus Victoria Hallis ja 27. veebruaril Zürichi Ooperis, kavas on Rahmaninov, Medtner, Liszt ja Tšaikovski. Seejärel on nad kahekesi 3. märtsil Brüsselis kuulsas „La Monnaie" ooperiteatris, 7. märtsil Bernis Kulturcasinos ning 10. märtsil Londonis Barbican Hallis, siin vene heliloojate romansside ja soololauludega Puškini sõnadele.

Vahepealsete orkestriga kontsertide järel Peterburis ja Moskvas astub duo Hvorostovski-Ilja taas üles Austrias, 25. märtsil Viini Riigiooperi saalis ja 28. märtsil Grazi Musikvereinis. Siis asub Hvorostovski tegutsema ooperilaval ning lülitub Londoni Kuninglikus Ooperis Verdi „La traviata" lavastusse esimese õhtuga 19. aprillil. Maikuul teeb duo Hvorostovski-Ilja aga kuue kontserdiga turnee vene soololaulu kavaga Põhja-Ameerikas.

nike-dunk-low-coast-uncl | New Balance 530 Lifestyle Unisex Beyaz Spor Ayakkabı Kadin Spor Ayakkabı & Sneaker 4127850 , Network-presidentsShops