Priit Kuusk, muusikaajakirjanik

6. veebruaril 2014

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool on tulnud välja toreda algatusega, tähistada üle-eestilise noorte klaveripäevaga „Kodumaine viis" maestro Heino Elleri sünniaastapäeva 7. märtsil.

Otsa-kooli klaveriosakonna ja muuseumi algatus tahab tekitada suuremat tähelepanu meie noortele klaverimängijatele ning eesti klaverimuusika rikkalikule loomingupärandile. Nii kutsuvad nad meie muusikakoole ja ka muusikaringe korraldama 7. märtsil (soovitavalt üleriigiliselt kell 15.30) eesti klaverimuusika kontserte, kuhu on osalema oodatud kõik kuni 19 aasta vanused klaverimängijad.

„Soovime, et sel päeval kõlaks eesti autorite ja Heino Elleri klaverimuusika võimalikult paljudes paikades võimalikult paljude õpilaste heas esituses. Teeme sel päeval paljude klaveriõpilaste mänguga Eesti kultuuri rikkamaks!" ütlevad korraldajad. Soovitav on, et igas kontserdikavas oleks võimalusel ka üks Heino Elleri klaveripala.

Loomulikult on klaveripäeva korraldamisel abiks õpetajad ja koolijuhid. Osalevatel õpilastel palutakse registreeruda kuni 1. märtsini 2014 noorte klaveripäeva kodulehel www.tmm.ee/kodumaineviis. Niisiis, registreerumist on võimalik plaanida koos harjutamisega veel kolm nädalat, pala lõplikult ette valmistada aga neli nädalat!

Kontserdi muusikalisele osale soovitatakse lisada lühike tutvustav sõnavõtt eesti ja H. Elleri klaverimuusikast. Eriti väikestes koolides on soovitav kontserti kuulama kutsuda kogu koolipere. Kõik registreeritud esinejad saavad klaveripäeva „Kodumaine viis" märgi, mis saadetakse eelnevalt kontserdipaikadesse. Soovitatakse kontsert salvestada, avatud on ka noorte klaveripäeva Facebook'i koduleht, mille kaudu on võimalik videoid jm muusikalist materjali levitada. Registreerunud esinejate vahel loositakse välja põnevaid auhindu, muusikapäeva kajastatakse ajakirjanduses jm meedias ning Klassikaraadios.

Klaveripäeva lõpetab Heino Elleri klaveriloomingut kuni doktorikraadini uurinud ja salvestanud noore pianisti Sten Lassmanni huviäratav kontsert helilooja klaveriteostest G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis samal päeval, reedel 7. märtsil kell 17, mida on võimalik jälgida Youtube'i ülekande vahendusel.

Ürituse kontaktisikuteks on peakorraldajatena Otsa-kooli klaveriosakonna juhataja Lembit Orgse ning TMM-i muusikaosakonna juhataja Risto Lehiste.

new nike football boots 2012 2017 - 002 - Nike Air Max 270 ESS Ανδρικά Παπούτσια Γκρι / Λευκό DM2462 | Best Nike Air Max Shoes 2021 , Air Max Releases and Deals , nike air jordan v 2 grey size 15 inches