Priit Kuusk, muusikaajakirjanik

5. veebruaril 2014

Esmaspäeva, 3. veebruari õhtul leidis Prantsusmaal Provence'i Suures teatris Aix en Provence'is aset klassikalise muusika galakontsert, kus anti 21. korda välja preemiad „Victoires de la Musique classique“.

Prantsuse Raadio Rahvusorkestrit dirigeeris galaõhtul Kristjan Järvi, otseülekande tegid TV France 3, ringhäälingud France Inter ja France Musique. Preemiad otsustatakse ja avalikustatakse pärast nominentide hulgast valimist Prantsuse kultuuriruumis tegutsevatele noortele muusikutele. Igal alal oli kolm nominenti.

Tänavuste laureaatide hulgas on serbia viiuldaja Nemanja Radulović, prantsuse vioolamängija Adrien La Marca, noored ooperilauljad prantsuse sopran Julie Fuchs ja prantsuse tenor Stanislas de Barbeyrac, prantsuse helilooja ja akordionist Richard Galliano (teos „Fables of Tuba“ tuubale ja keelpilliorkestrile, 2013); heliplaadipreemia vääris CD, kus on kanada soprani Barbara Hannigani esituses Henri Dutilleux' „Correspondances“, salvestatud Deutsche Grammophonile Prantsuse Raadio Filharmooniaorkestriga Esa-Pekka Saloneni juhatusel.

Lisaks preemia värsketele laureaatidele oli galaõhtule esinema kutsutud veel mitmeid teisi juba tunnustatud artiste, nagu hollandi viiuldaja Janine Jansen, türgi pianist ja helilooja Fazil Say, poola päritolu prantsuse helilooja ja pianist Karol Beffa, viiuldajast ja tšellistist vennad Renaud ja Gautier Capuçonid, gruusia päritolu pianist Khatia Buniatišvili, prantsuse metsosopran Karine Deshayes, argentiina kontratenor Franco Fagioli, saksa sopran Diana Damrau, kes laulis peaosa Milano La Scala avaõhtul „Traviatas“ detsembris, prantsuse trompetist Romain Leleu, prantsuse ansambel Café Zimmermann jt, neist pea kõik ka varem dirigentide Järvide käe all sageli esinenud.

Kristjan Järvil on ees järgmised kontserdid oma Kesk-Saksa Raadio (MDR) Sümfooniaorkestriga nädalalõpul 8. ja 9. veebruaril Suhli Kongressikeskuses ning Leipzigi Gewandhausis. Ettekandel on Maurice Raveli orkestripoeem „Couperini haud“, hollandi nimeka bandoneonimängija Carel Kraayenhofi soleerimisel tema oma teos „Suite Compasión“ ning veel Richard Straussi „Divertisment“ op. 86.

Juba nädal hiljem on Kristjanil kontsert Hiina Filharmoonia Orkestri ees Pekingis ja nädala pärast peaaegu sama kavaga esinemine Shanghai Sümfooniaorkestriga sealses kontserdimajas.

SneakersbeShops® , Shop Online For Luxury, High-End Fashion, Expensive & Authentic Designer Brands | nike sb koston dunk low blue grey hair images - Compra Jordan AIR JORDAN XXXV - 004 - CQ4227