Priit Kuusk, muusikaajakirjanik

29. jaanuaril 2014

Rahvusooper Estonia üks hõivatumaid dirigente Jüri Alperten on kutsutud juhatama Vaasa Ooperi „Nahkhiirt“, uuslavastuse etendusi tehakse nii jaanuaris kui hiljemgi.

Johann Strauss juuniori populaarse opereti „Nahkhiir“ lavastas Vaasas Mika Nikander, koreograaf on kuulus Jorma Uotinen, muusikaline juht Vaasa Linnaorkestri ees Jüri Alperten. Rosalinde osas laulavad vaheldumisi Angelika Klas ja Jenny Sandelin, Eisensteinina astub üles Anton Saris, vürst Orlovskyna esineb meil Rapla festivaligagi koostööd teinud soome metsosopran Wivan Nygård-Fagerudd.

Straussi „Nahkhiir“ tuli lavale Vaasa Ooperi, Vaasa Linnateatri ja Vaasa Linnaorkestri ühistööna. Etendused toimuvad Vaasa Linnateatri laval, juba 10. jaanuaril toimunud esietenduse järel juhatab Jüri Alperten jaanuarikuu lõpuni kokku kümme „Nahkhiire“ õhtut, veebruaris lisandub veel kuus, etendusi antakse ka märtsis. Etenduste avaseeria lõppes viienda õhtuga 18. jaanuaril, jätkati 23., 24. ja 25. jaanuaril ning selle kuu viimased etendused on 30. ja 31. jaanuaril.

Jüri Alpertenil on teatridirigendina suur kogemus: teinud enne debüüdi ERSO ees 22-aastaselt, sai temast Estonia teatri koosseisuline dirigent 1985. aastal, oli aga juba enne välja toonud külalisena mõne lavastuse. Samuti on Alpertenil väga mahukas kontserdirepertuaar, aga Estonias on ta väga sageli olnud orkestri ees nii ooperite, operettide-muusikalide kui ballettide muusikajuhina. Ka Tallinnas on ta juhatanud „Nahkhiirt“ Estonia teatris, aga alles 2010. aastal.

Vaasa linnaorkestri kontsertmeistriks on enam kui kümnel hooajal olnud eesti viiuldaja Maano Männi, kes oli ka omaaegne ERSO kontsertmeister, II viiulirühma kontsertmeistriks on Terje Männi, praegu tegutseb peadirigendina Hiinast pärit Jin Wang, kes on heliloojanagi tuntud.

JmksportShops , Chaussures, sacs et vêtements , Livraison Gratuite | CARHARTT WIP HOMME , JofemarShops