Priit Kuusk 8. detsembril 2015

Eesti dirigendid, kes on juhtivates kunstilistes ametites Saksamaa muusikateatrite juures, dirigeerivad jõulukuul kavas olevatest lavastustest Saksa teatrites kokku kolmkümmend kolm ooperi- ja operetietendust.

Krefeldi ja Mönchengladbachi Teatris ning teatri kontsertorkestri Niederrheinische Sinfoniker peamuusikadirektoril (Generalmusikdirektor) Mihkel Kütsonil on koduteatris juhatada kahe lavastuse kuus etendust: detsembris on tal Giuseppe Verdi ooperist „Maskiball" viis õhtut (4., 13., 17., 22. ja 29. detsembril) ning Benjamin Britteni ooperist „Peter Grimes" üks õhtu 8. detsembril. Peale selle on ta dirigeerimas Dresdenis Semperoperis Engelbert Humperdincki lasteooperit „Hansuke ja Greteke" mida ta on seal teatris ka varasematel hooaegadel teinud. Seekord on etendused 12. detsembril (2 etendust), 14., 16. ja 26. detsembril (2 etendust).

Berliini Koomilise Ooperi esimene kapellmeister Kristiina Poska on võrreldes oma meeskolleegidega sel kuul kõige rohkem koormatud – tal on juhatada nelja lavastuse kokku 13 etendust(!). Kõigepealt dirigeerib ta Frederick Loewe'i muusikali „Minu veetlev leedi" viit etendust kuni vana-aasta õhtuni (5., 9., 15., 27. ja 31. detsembril), seejärel Engelbert Humperdincki lasteooperit „Hansuke ja Greteke" (etendused 6., 17., 23. ja 28. detsembril). Kolmel õhtul on vaatajate ees Leonard Bernsteini muusikal „West Side Story" (18., 21. ja 26. detsembril) ning neile lisandub veel Jacques Offenbachi operett „Ilus Helena" etendusega 12. detsembril.

Bonni Teatri ooperijuhi ametis tegutseval Hendrik Vestmannil on koduteatris dirigeerida kolm õhtut: 6. detsembril juhatas ta Wolfgang Amadeus Mozarti ooperi „Così fan tutte" esietendust, järgmine õhtu 11. detsembril, ja esimesel jõulupühal 25. detsembril on tema teatris Bonnis juhatada Richard Wagneri ooperi „Lendav Hollandlane" etendus.

Käesoleva hooaja algusest on Mihhail Gerts pärast tööd Rahvusooperis Estonia Hageni Teatri esimene kapellmeister ja peamuusikajuhi (GMD) asetäitja. Mihhail Gerts juhatab 3., 9. ja 18. detsembril Hageni Teatris Ferenc Lehári operetti „Naeratuste maa", ning ka vana-aasta päeval 31. detsembril on tal sellega kaks etendust Hagenis. Peale selle dirigeerib Gerts Hagenis 12. detsembril ka Giacomo Puccini ooperit „Madama Butterfly". „Naeratuste maa" on teatris Roland Hüve uuslavastus, mille Eesti dirigent tõi publiku ette 14. novembril, juhatades seejärel operetti veel 25. ja 29. novembril. 20. detsembril dirigeerib Mihhail Gerts Hageni Filharmoonia orkestrit ning teatri laste- ja noortekoori jõulurepertuaariga advendikontserdil teatri suures majas.

Kontserdipoolelt lisaksime siia ka Paavo Järvi kontserdi Bremeni Deutsche Kammerphilharmonie'ga Baden-Badeni Festivalimajas, muuseas Saksamaa suurimas, 2500-kohalises ooperi- ja kontserdimajas 12. detsembril, kus ettekandel on Ludwig van Beethoveni Viiulikontsert Janine Janseniga solistina ning Johannes Brahmsi Neljas sümfoonia.

nike-dunk-low-coast-uncl | Nike, Prices & Collaborations , Sneaker Calendar , Release Dates , Nike Dunk High Premium SP TZ Classic Brown/Classic Brown, nike react element 55 mens