Priit Kuusk, ERP uudised 30. oktoobril 2015

Kristjan Järvi on viibinud terve oktoobrikuu lõpupoole Leipzigis, juhatades peadirigendina MDR Leipzigi Raadio sümfooniaorkestrit Oktoobrifestivali paljudel erinevatel kontsertidel. Kristjan Järvi ja tema Läänemeremaade Noorteorkester on ka Euroopa Kultuuripreemia värsked laureaadid.

Leipzigi raadioorkestril on kodulinna festivalil Järvi käe all 15. oktoobrist alates kokku kuus kontserti, neist kaks ka kuulsas Gewandhausis. Kontsertide kavu vaadates veendume taas, missugune huvitav ja mitmekülgne haare on repertuaari osas dirigentidest Järvidest noorimal.

MDR-i sümfooniaorkester oli kutsutud Kristjan Järvi juhatusel mängima juba Oktoobrifestivali avakontserdil 15. oktoobril, mis leidis aset Leipzigi Kultuurivabrikus (Werk II) ja kandis nimetust „Öö Marokos". Siin olid ettekandel neli maroko helilooja, poeedi ja muusiku Aziz Sahmaoui' teost („Water-Line", „Jasmine", „Jilala" ja „Mazal").

Järgmine kontsert 17. oktoobril kandis pealkirja „Doonau lood" („Donau-Geschichten") ning kavas olid Ludwig van Beethoveni VI sümfoonia F-duur („Pastoraalne") ja Joe Zawinuli sümfoonia „Stories of the Danube" seitsmes osas orkestrile ansambliga. See õhtu toimus Järvi juhatusel Gewandhausi suures saalis, kaastegev oli Aziz Sahmaoui koos oma ansambli University of Gnawa ja solistidega.

Ka 22. oktoobri kontsert toimus Leipzigi kultuurivabrikus Kristjan Järvi poolt leitud põnevate kõrvutustega Austria muusikaloost. Alustuseks kõlas Viini klassiku Franz Joseph Haydni Sümfoonia nr 82 („Karu"), seejärel tänapäevahelilooja ja džässmuusiku Christian Muthspieli kitarrikontsert „Little Big Guitar Dance", mille esitas helilooja nimekas vend Wolfgang Muthspiel, õhtut lõpetamas Heinz Karl Gruberi populaarne orkestritükk „Frankenstein!!".

Pühapäeva, 25. oktoobri hommikukontserdil taas Gewandhausis kõlas kava „Walzer", alustuseks Maurice Raveli koreograafiline poeem „La Valse", edasi kõik valsid Richard Straussilt, ta ooperist „Roosikavaler": üksikud valsid eri vaatustest ning tervikuna „Roosikavaleri" süit. 28. oktoobri kontsert kandis pealkirja „Hellenistic Crossroads", kaasa tegemas soliste ka kreeka muusikute hulgast.

Reedel, 30. oktoobril on Kristjan Järvi oktoobrifestivali kontsert koos MDR-i orkestri ja kooriga ühtlasi uue, Impulse Festivali avaürituseks. Selle õhtu autoriteks on kaks ameerika minimalistliku muusika esindajat, John Adams ja Steve Reich. Kõlavad koorid Adamsi ooperist „Klinghofferi surm" ja Reichi „Daniel Variations" orkestriversioonis. Mõlemad teosed on sündinud tõsieluliste dramaatiliste sündmuste ajel. Kontserdipaigaks on Neues Theater.

Kristjan Järvi oktoobri alguspool oli samuti väga huvitav. 2. oktoobril juhatas ta oma noorteorkestrit Baltic Sea Youth Philharmonic Dresdenis Euroopa Kultuuripreemiate kätteandmise tseremoonial, olles ise koos orkestriga üks värsketest laureaatidest. Kontsert, mis kanti otse üle televisioonis, pühendati Saksamaa taasühinemise 25. aastapäevale. 3. ja 4. oktoobril esines Järvi Gstaadi Festivaliorkestriga Baden-Badeni festivalimajas ning Stuttgarti Liederhalles. 10. ja 11. oktoobril dirigeeris ta Malaisia Filharmoonia orkestrit Kuala Lumpuri linnakeskuses, kus kaastegev oli Ole Antonsen oma bändiga.

Reedel, 6. novembril on meil harukordne võimalus näha Kristjan Järvit juhatamas Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit Tallinnas Estonia kontserdisaalis. Kava esimese poole pühendab ta juubeli puhul Arvo Pärdile, juhatades tema kolme teost, need on „Swansong", „La Sindone" ja Sümfoonia nr 1, ning seejärel on ettekandel Gustav Mahleri Esimene sümfoonia.

adidas heliopolis hotel in dubai , adidas concord ankle fur sneakers boys running Release Date Info , MysneakersShops | 134 Air Jordan 1 High OG "University Blue" 2021 For Sale - air jordan retro xi gamma blue gs - 555088