Priit Kuusk, ERP uudised 27. oktoobril 2015

Lõpetanud Tokyos oma avakontserdid NHK Sümfooniaorkestri uue peadirigendina, on Paavo Järvi taas Prantsusmaal oma Orchestre de Paris' ees ja juhatab homme orkestri kontserti koos Filharmoonia uue oreliga.

Tähelepanuväärsed olid Paavo Järvi kontserdid, kui ta koos Orchestre de Paris'ga avas Pariisi uue uhke Filharmoonia peasaali. Nüüd on tal Filharmoonias ees järjekordsed kontserdid Pariisi orkestriga, aga seekord esimesed Filharmooniasse paigaldatud uue oreliga.

Kolmapäeva, 28. oktoobri õhtul on uudiseid rohkem kui üks – õhtu avateosena kõlab nimeka saksa helilooja ja klarnetisti Jörg Widmanni uusoopuse, Vioolakontserdi maailmaesiettekanne, mis on Pariisi poolt tellitud ning mille solistiks tuleb Antoine Tamestit.

Õhtu teiseks suurteoseks on prantslaste klassiku Camille Saint-Saënsi Sümfoonia nr 3 c-moll op. 78 koos oreliga, ehk „Orelisümfoonia". Orelisolistiks on kutsutud ka eduka heliloojana tuntud Thierry Escaich, kes enne sümfoonia ettekannet esineb improvisatsiooniga.

Pariisi Filharmoonia uue oreli on valmistanud Austria firma Rieger ning orelil on kokku 6000 vilet.

Sündmusliku kontserdi kannab 28. oktoobril otse üle Medici TV. Ka 29. oktoobri õhtul kõlab Filharmoonias Saint-Saënsi sama „Orelisümfoonia", aga õhtu avateoseks on Saint-Saënsi Tšellokontsert nr 1 a-moll op. 33, solistiks noor kuulus argentiinlanna Sol Gabetta.

Oktoobri viimasel päeval dirigeerib Järvi Filharmoonia peasaalis prantsuse noorteorkestreid, ühendorkestrina esinevad Pariisi Konservatooriumi orkester ja
Orchestre du Pôle Supérieur Paris-Boulogne-Billancourt. Ettekandel on samuti kaks suurvormiteost, Ludwig van Beethoveni Klaverikontsert nr 1, kus solistiks on grusiinlanna Khatia Buniatishvili, ja Dmitri Šostakovitši Sümfoonia nr 9 Es-duur op. 70.

Tokyosse sõidab Paavo Järvi taas detsembri lõpul, mil seal on kavas traditsioonilised Beethoveni Üheksanda sümfoonia ettekanded uue aasta saabumise puhul.

Upcoming 2021 Nike Dunk Release Dates - nike tiempo ii jersey green black friday specials - CopperbridgemediaShops | スニーカー発売日 抽選情報 ニュースを掲載!ナイキ ジョーダン ダンク シュプリーム SUPREME 等のファッション情報を配信! - 2022年 発売予定!sacai x NIKE CORTEZ (サカイ ナイキ コルテッツ) , nike janoski floral noir dress for women - JofemarShops