Priit Kuusk, ERP uudised 21. novembril 2015

Erakordselt palju on selle aasta sügisel esinemas Malta saarel muusikuid Eestist, küll koore kui ka meie nimekaid soliste.

Eestist pärit solistid ja koorid osalevad Malta mitmel festivalil ja kõigil on kaasas ka eesti muusikat.

Oktoobri lõpul lendas Malta koorifestivalile ja -konkursile koguni neli Eesti koori: Tallinna Poistekoor võistles kahes erinevas koosseisus ning poistekoori klassikaline segakoor saavutas Lydia Rahula juhatusel 1. novembril konkursi Grand prix'. Grand prix' vooru nelja parema hulka pääses ka Euroopa Kultuuripealinna segakoor Veronika Portsmuthi juhatusel. Eestist käisid konkursil veel lastekoor Mariel Maire Eliste juhatusel ja Kaarli kiriku segakoor Canorus Piret Aidulo käe all.

Meie kooridel oli konkursikavades kaasas kenasti ka eesti muusikat – Cyrillus Kreegi, Rudolf Tobiase, Mihkel Lüdigi, Helen Tobias-Duesbergi, Veljo Tormise, Pärt Uusbergi, Urmas Sisaski, Tomi Rahula ja Kadri Hundi laule. Žüriisse oli kutsutud Aarne Saluveer.

Juba eilsest viibivad Maltal meie nimekad solistid, organistid Andres Uibo ja Denis Kasparovitch, samuti viiuldaja Mari-Liis Uibo ja tšellist Aare Tammesalu. Nad annavad kokku viis kontserti Malta rahvusvahelisel orelifestivalil, alustades 21. novembril ning lõpetades 28. novembril. Neli kontserti viiest toimub arhitektuuriliselt sama põneval ja kaunil Gozo saarel. Loomulikult on kaasas ka neil eesti muusikat, kindlasti Arvo Pärdi teoseid, aga muusikat ka teistelt meie heliloojatelt. Meistriklassides õpetavad Mari-Liis Uibo ja Aare Tammesalu. Mõni päev tagasi, 18. novembril, käisid Uibod ja Tammesalu, lisaks Ka Bo Chan, esinemas Peterburi Jaani kirikus kiriku 155. aastapäeva puhul eesti kavaga.

Laupäeval, 21. novembril annavad oma esimese festivalikontserdi Andres Uibo ja Denis Kasparovitch, Mari-Liis Uibo ja Aare Tammesalu koos orelifestivali kunstilise juhi bariton Joseph Lia'ga, kontserdipaigaks Maltal St. Helen's Basilica Birkirkaras. 22. novembril esinevad kontserdiga Andres Uibo ja Mari-Liis Uibo, kontserdipaik on Our Lady of Victories Parish Church Gozo saarel Xagħras. 23. novembril toimub Denis Kasparovitchi ja Aare Tammesalu duoõhtu, kontsert on Gozo saarel Our Lady of Victories Parish Churchis Naxxar'is. 25. novembril annab Denis Kasparovitch soolokontserdi Gozo saarel Victorias St. Augustine'i kirikus. 28. novembril kõlab viimasena kava „Bach's Baroque Masterpieces", see toimub Gozol St. Margaret Parish Churchis Sannat'is, esinevad Andres Uibo, Mari-Liis Uibo ja Aare Tammesalu koos bariton Joseph Lia'ga.

Täna sõidab Maltale kammerkoor Collegium Musicale Endrik Üksvärava juhatusel. Osaletakse Mdina katedraali kaasaegse kunsti biennaalil. Biennaali töötubades kantakse ette sealse heliloomingukonkursi paremaid teoseid, töötubasid juhatab Endrik Üksvärav. Koori oma kontsert toimub Mdina imposantses katedraalis 25. novembril. Kavas on Arvo Pärdilt viis teost, Veljo Tormise, Erkki- Sven Tüüri ja Pärt Uusbergi muusikat, kontserdi esipooles aga Malta helilooja Reuben Pace uue oratooriumi „Versus of God and Man" maailmaesiettekanne. Helilooja ise viibis ka äsja Tallinnas oma oratooriumi proovidel. Nüüd kohtutakse maestroga taas tema sünnimaa soojal saarel.

cheap shoes nike dunk sb silver box collection - Low shoes - GiftofvisionShops - nike jordans retro 1 camo shoes black friday deals , Sneakers - Women's shoes | nike lunarglide 6 price range chart printable - New Balance 550 'UNC'/ 'Baby Blue' - BB550HL1 - LacollesurloupShops