Priit Kuusk, ERP uudised 18. novembril 2015

Neil päevil juhatavad kõik kolm dirigenti Järvit mainekaid orkestreid kuulsates saalides Londonis ja New Yorgis.

Kristjan Järvi dirigeerib kahte kontserti Britten Sinfonia ees Inglismaal, need toimuvad Londonis ja Cambridge'i lähedal Saffron Waldenis 18. ja 21. novembril. 18. novembri õhtu leidis aset Londonis, esinemispaigaks Milton Court Concert Hall, kontsert EFG Londoni džässifestivali programmis. Laupäeval, 21. novembril mängitakse Saffron Hallis.

Kristjan toob ettekandele temale tüüpilise põneva ja atraktiivse kava: Igor Stravinski „Tango", Frank Zappa „Igor's Boogie" (seade) ja „Perfect Stranger", Claus Ogermani tehtud suurseade Bill Evansi mängust „Symbiosis" teine osa (katkendid), Darius Milhaud' „La Création du Monde" („Maailma loomine") ja tuntud inglise nüüdishelilooja ja professori Simon Bainbridge'i „Counterpoints", mis kõlab Järvile usaldatuna maailmaesiettekandes. Solistid on samuti hästi tuntud – pianist Steven Osborne ja kontrabassivirtuoos Eddie Gomez, löökriistadel aga Sebastiaan de Krom.

Neljapäeval, 19. novembril on mõlemal, Paavo Järvil ja Neeme Järvil, esinemised hästituntud orkestritega Londonis ja New Yorgis. Paavol on üks külaliskontsert ta sagedasema sealse koostööpartneri, Londoni tipporkestrite hulka kuuluva Philharmonia Orchestraga, kes resideerib Londoni lõunakalda Royal Festival Hallis. Neeme Järvi juhatab kolmel päval maailmakuulsat New Yorgi Filharmoonia orkestrit.

Paavo Järvi kava on klassikalisem: Franz Joseph Haydni Sümfoonia nr 100 („Sõjasümfoonia"), taanlaste klassiku Carl Nielseni populaarne Flöödikontsert, solistiks Samuel Coles, ja Nielseni 1922. aastast pärit Sümfoonia nr 5 op. 50.

Taaskord seisab maestro Neeme Järvi New Yorgi Filharmoonikute ees, seekord David Geffen Hallis. Ta juhatab kolme sama kavaga kontserti Sergei Rahmaninovi loomingust. Kuulus orkester polevat kunagi mänginud Rahmaninovi Esimest sümfooniat d-moll op. 13 (1895), ja nüüd kõlab see ometi Neeme Järvi dirigeerimisel kava teises pooles. Õhtut alustab Rahmaninovi „Vene laulu" op. 11 nr 3 orkestriseade, järgneb peamiselt New Yorgis loodud Klaverikontsert nr 4, kus solistiks tuleb nooruke Daniil Trifonov. Need kontserdid kuuluvad orkestri festivali programmi.

Teatavasti teeb Neeme Järvi selle kuu viimasel nädalal, 27. ja 28. novembril ka oma debüüdi Pariisi Filharmoonia uues suures saalis (Philharmonie 1) ja toob kahel õhtul koos Orchestre de Paris'ga kontsertkorras publiku ette Pjotr Tšaikovski balleti „Pähklipureja" kogu kauni muusika. Kaastegev on Orchestre de Paris' lastekoor. Paavo juhatab alates novembri viimasest nädalast ja veel ka detsembris oma Bremeni orkestrit Deutsche Kammerphilharmonie nende Euroopa reisil, lõpetades selle kontserdisarja hoopiski Lõuna-Koreas.

air-jordan-4-retro-cement-x-new-era-chicago-bulls-sneaker-hook-up-hat | Air Jordan 1 Bubble Gum Atmosphere DD9335 - SBD - 641 Release Date - pallet of nike shoes for women