Priit Kuusk, ERP uudised 1. mail 2014

Näitleja ja lavastaja ning Klassikaraadio saatejuht Marius Peterson teeb juba mitmendat hooaega kaasa lauljana Belgia ja Poola vanamuusika ansamblites.

Peamiseks on Marius Petersonile laulmine Belgia vanamuusika ansamblis Graindelavoix (tõlkes: häälekübeke), mille kunstiliseks juhiks on Björn Schmelzer. Ansambli kavades, mida esitatakse üle Euroopa ja kaugemalgi, suurtel festivalidel, kontserdisaalides ja katedraalides, on etendusi ja liturgilisi suurvorme, kus Peterson on ka solistina üles astunud.

Aprillikuus oli tal kuus kontserti, neist viimane eile Lissabonis. Esimene ülesastumine leidis aset aga 4. aprillil Poolas, kus asub tema teine, varajase liturgilise teatri ja muusika trupp 'Schola Teatru Wiejskiego Węgajty'. Kontsert toimus Plocki katedraalis kavaga „Ludus Passionis" ja Marius Peterson laulis seal Jeesuse osas.

Vahepeal tegi Marius Peterson kaasa Eesti Muusika Päevadel, mil Pärnu Linnaorkester Kaisa Roose juhatusel esitas Pärnus ja Tallinnas (5.-6. IV) kava „CyberMOzart": seal esines ta lugejana Monika Mattieseni uusteoses.

12. aprillil algasid seekordsed esinemised Graindelavoix'ga. See kontsert toimus Austrias Kremsis lihavõttefestivalil „Imago Dei", kus Minoritenkirches esitati kava „Paradise Lost". Samal festivalil tegid Pärdi ja Tüüri kavaga ligi paar nädalat varem kaasa ka Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Risto Joosti juhatusel.

Alates 25. aprillist tegi Graindelavoix kolm esinemist neile tavapärasemates paikades Hollandis ja Belgias: 25. ja 26. aprillil esineti koos Maroko muusikutega Amsterdami Flaami Kultuurimajas Hollandis ning Belgias Brüsselis kirikus Sint-Jan-de-Doperkerk, ette kanti kava „Confrérie / Zaouia".

27. aprillil toodi välja aga taas Guillaume de Machaut' 14. sajandist pärit suurteos „La Messe de Nostre Dame", esituspaigaks Antwerpeni Sint-Pauluskerk (Püha Pauluse kirik) Belgias. Eile, 30. aprillil esitas Graindelavoix sama missat Portugalis Lissabonis Gulbenkiani Fondi toetusel korraldatavas kontserdisarjas, kontserdipaigaks vanim jesuiitide kirik Portugalis Igreja de São Roque.

Marius Peterson alustas kaasalöömist vanamuusika ansamblites juba GAG gümnasistina Tallinna „Linnamuusikutes". Ta on Vabariigi Presidendi noore kultuuritegelase preemia laureaat 2009. aastast.

air-jordan-4-retro-cement-x-new-era-chicago-bulls-sneaker-hook-up-hat | adidas jeans trace royal red color code , MnjeShops , Tommy hilfiger iconic tommy backpack pvc