Priit Kuusk, ERP uudised 24. aprillil 2014

Dzässipianist Kristjan Randalu on aprillis hõivatud mitme eri projektiga mitmel maal, koos oma endiste ja praeguste ansamblikaaslastega, eelkõige aga Tuneesia oudimängija, laulja ja helilooja, kuulsa Dhafer Youssefi kvarteti või kvinteti koosseisus. Täna aga seisab pianistil ees väga tähtis esinemine koos orkestriga Londonis Barbican Hallis ja dirigent Kristjan Järvi juhatusel.

10. aprillist kuni 13. aprillini esineti Dhafer Youssefi Kvartetiga kolme kontserdiga, Youssefi enda ja Randaluga koos briti muusik, praegu New Yorgis elav Phil Donkin kontrabassil ja ungarlane, ka heliloojana tuntud Ferenc Nemeth trummidel: kõigepealt mängiti Bukarestis Rumeenia raadio saalis, seejärel said teoks kaks kontserti Šveitsis, 12. aprillil 33. korda toimunud Cully Jazz Festivalil, 13. aprillil aga Zürichi kontsertlokaalis „Moods".

15. aprillil ühines kvartetiga nimekas norra kitarrist Eivind Aarset, mängiti Prantsusmaal Bordeaux's keskuses „Le Rocher de Palmer". Seejärel esines Dhafer Youssefi Kvintett 16. ja 17. aprillil Hollandis Rotterdamis keskuses „Lantaren Venster" ning Amsterdamis džässi- ja improvisatsioonilise muusika majas „Bimhuis".

Juba 18. aprillil oli Kristjan Randalu tagasi Eestis, õhtul anti „Jazzkaare" avapäeval põnev kava „Lahkhelid" koos Vaiko Eplikuga Haapsalus ja 19. aprillil sama Tallinnas.

Kohe järgmisel päeval 20. aprillil astus Kristjan üles Saksamaal Stuttgartis festivalil „Internationale Theaterhaus Jazztage", nn Baden-Württembergi džässiansamblis (Baden-Württembergi džässipreemia laureaadid) mängisid veel saksofonist Peter Lehel, trompetist Thomas Siffling, bassist Axel Kühn ja trummar Bodek Janke.

Jõuame Kristjan Randalu aprillikuuga tänasesse olulisse päeva, mil kaks Eesti tuntud noort muusikut Kristjani – dirigent Kristjan Järvi ja pianist Kristjan Randalu esinevad Londonis maineka Barbican Halli suures saalis koos tipporkestri London Symphony Orchestraga (LSO). Sellel õhtul on kokku koguni kolm Eesti märki, sest Kristjan Järvi dirigeerib siin ka Arvo Pärdi teoseid „Fratres" (1991) ning Sümfoonia nr 3, millega kontsert algab. Ning seejärel mängib Dhafer Youssefi kvintett koos LSOga Youssefi palu ansambli CD-lt „Birds Requiem". Youssef esineb ka ise LSO suure koosseisuga (sh 13 esimest viiulit!) esmakordselt, väiksemaga on ta varem teises saalis üles astunud. See kavapool koosneb üheksast suurest numbrist, sh kaks süiti „Birds Requiem", orkestriseaded on teinud väga paljude kuulsate muusikutega koostöös olnud norra klahvpillimängija ja helilooja Kjetil Bjerkestrand. Kristjan Järvi on LSOga juba palju kordi esinenud ning ta on ka orkestri eksklusiivlepingu omanik.

Ka londonlaste jaoks väga huvitaval 24. aprilli kaval on mitu reklaampealkirja: „Mystic and Sufi" (Pärt ja Youssef), „Ecclectica at the Barbican", „Dance of Invisible Dervishes". LSO tegevdirektor Kathryn MacDowell kutsub orkestri kodulehel huvitavale muusikaõhtule, vt http://lso.co.uk/images/24_04_Web_53565fc292250.pdf
Teatavasti on Youssef ja Pärt olnud ka omavahel kontaktis, ja Dhafer Youssef on pühendanud Pärdile 2003. aastal oma teose „Cantus Lamentus".

Kristjan Randalu mängib veelkord Dhafer Youssefi Kvarteti koosseisus (nüüd orkestrita) kavas „Birds Requiem" Šveitsis Bernis, sealses Paul Klee keskuses 27. aprillil, trummidele peaks tulema ansambli kauaegse koostööpartnerina hollandi-indoneesia muusik Chander Sardjoe.

shock drop air force 1 full uv reactive | Dialadogwash - Women's shoes - Footwear NIKE - nike air jordans vi 6 mens silver rings black gold - Sneakers - Low shoes , Nike Air Max Bolt CU4152 001 Black/White/Black