Priit Kuusk, ERP uudised 8. aprillil 2014

Leedu sadamalinna Klaipėda kontserdimaja ootab täna õhtul esinema meie kammerorkestrit Klaaspärlimäng Sinfonietta („Glasperlenspiel Sinfonietta"), kus peadirigent Andres Mustoneni käe all tuuakse publiku ette põnev kava koguni kahe Eesti helilooja teosega.

Klaipėda muusikakevad („Klaipėdos Muzikos Pavasaris") toimub tänavu juba 39. korda ning selles on nähtaval kohal kõigi kolme Balti vabariigi muusikud. Eriti oluline on niisugune ühtehoidmise tunne just praeguses poliitilise olukorras.

Andres Mustonen ja tema Eesti kammerorkester on festivali kodulehel ja kogu Klaipėdas väga hästi afišeeritud ning meie dirigenti kenasti tutvustatud ja esile toodud. Tund aega enne kontserti toimub pidustustel traditsiooniliselt õhtu tutvustus, kontsert kannab Peeter Vähi teose nime järgi pealkirja „Antartika kontsert".

Mustonen avab tänase kontsertõhtu Galina Grigorjeva orkestripildiga „Tsaarinna Jevdokia nunnaks pühitsemise laul" (2002), millele järgneb Peeter Vähi ebatavalise kõlamaailma, esituspildi ja orkestratsiooniga kitarrikontsert „Antarctic Concerto" (2012). Kitarrisolistiks on taas selle tähelepanu äratanud kontsertteose esiettekandegi teinud Kanada kitarrikunstnik Rémi Boucher.

Kava teine pool on pühendatud Viini klassikutele Mozartile ja Haydnile. Kõlab Wolfgang Amadeus Mozarti imekaunis Divertisment D-duur KV 136 ning seejärel Franz Joseph Haydni Sümfoonia nr 60 („Il Distratto").

Nädalapäevad pärast Eesti kammerorkestrit mängib festivalil samas saalis Klaipėda Kammerorkester. Nimeka noore dirigendi Modestas Pitrėnase juhatusel on kavas Claude Debussy, Igor Stravinski, Osvaldo Golijov ning leedulanna Loreta Narvilaitė.

Klaaspärlimäng Sinfonietta, kuhu kuulub terve rida meie nimekamaid keelpillimängijaid, esineb sel kuul, 25. ja 26. aprillil veel ka Tartu Ülikooli aulas ja Estonia kontserdisaalis sarja „Kuldne klassika" kuuluva kavaga „Kevad Itaalias" ning viib koguni kaks erinevat programmi XVI Suure-Jaani muusikafestivalile. Orkestri kontsertmeistriteks on vaheldumisi Arvo Leibur ja Sigrid Kuulmann.

nike-dunk-low-coast-uncl | Air Jordan 1 Bubble Gum Atmosphere DD9335 - SBD - 641 Release Date - pallet of nike shoes for women