Priit Kuusk, ERP uudised 25. märtsil 2014

Mihkel Kütson juhatab Saksamaal nii ooperit kui kontserte ja ta on seal ametites olnud juba pikemat aega. Märtsikuu on tal esinemiste poolest väga rikas.

Saksamaal preemiaid võitnud ja mitmel puhul tähelepanu äratanud Mihkel Kütson (s. 1971) töötab praegu Reini alamjooksul, Nordrhein-Westfaleni liidumaal asuva Krefeldi ja Mönchengladbachi ühendteatri ning teatri sümfooniaorkestri Niederrheinische Sinfoniker Generalmusikdirektor'ina. Küllalt suur koormus oma teatri ja orkestri juures pole tal siiski takistanud ka mujal Saksamaal ja kaugemalgi hinnatud külalisdirigendina esineda.

Märtsikuu esimeseks päevaks valmis Mihkel Kütsonil oma teatris Jules Massenet' koomilise ooperi „Manon" uuslavastus, mis toodi esietendusele Krefeldi teatrimajas. „Manonist" tehti etendusi samas veel ka 9. ja 14. märtsil. Praegu on teatri repertuaaris Mihkel Kütsoni dirigeerida ka Pjotr Tšaikovski ooper „Mazepa", mida ta juhatas Mönchengladbachis 21. märtsil. Aprillis tuleb Kütsonil „Mazepaga" taas jälle neli etendust ning samaviisi ka õhtu „Manoniga".

Selle kuu külalisorkestriks oli Eesti dirigendile Würzburgi Filharmoonia orkester, mida ta juhatas 6. ja 7. märtsil. Üleni vene muusikaga kavas olid Sergei Rahmaninovi „Romanss" ja „Skertso", Dmitri Šostakovitši Tšellokontsert nr 1, Sergei Prokofjevi Sümfoonia nr 7 ja Nikolai Rimski-Korsakovi süit ooperist „Kuldkukeke".

Alates tänasest dirigeerib Kütson taas oma teatri orkestrit Niederrheinische Sinfoniker. Nagu tavaks, antakse sümfooniakontserte sama kavaga mõlemas teatrimajas, seekord kokku neljal õhtul: 25. ja 28. märtsil Krefeldis, kahel vahepealsel päeval aga Mönchengladbachi teatri kontserdisaalis. Selles kavas on lätlaste populaarseima helilooja Pēteris Vasksi orkestripala „Viatore" ning meie kaasaegse ameeriklanna, Pulitzeri preemia laureaadi ja sama teose eest Grammy võitnud Jennifer Higdoni Kontsert löökpillidele ja orkestrile, kuhu solistiks tuleb väga nimekas artist Aleksei Gerassimez. Õhtu teise poole täidab Johannes Brahmsi Sümfoonia nr 4.

Eelmise aasta lõpul tõi Mihkel Kütson oma teatris välja Richard Wagneri aasta puhul tema noorpõlveooperi „Rienzi" ning Giuseppe Verdi tähtpäeva-aastaks tema muusikadraama „Stiffelio".

Sellel aastal on Mihkel Kütson väljaspool koduteatreid dirigeerinud veel Berliini Koomilises Ooperis, maikuul tuleb tal külaliskontsert aga Itaalias Sitsiilia pealinnas Palermos sealses esinduslikus Teatro Massimos.

nike-air-force-1-shadow-lucky-charms-dj5197-100-date-sortie | Nike Dunk Low Pro SB 304292 - 102 White Black Trail End Brown Sneakers – Ietp - nike sb mogan mid 2 white laces for sale in ohio