Priit Kuusk, ERP uudised 24. märtsil 2014

Eesti lauljatar metsosopran Kai Rüütel kutsuti solistiks Dmitri Šostakovitši traagilise ooperi „Mtsenski maakonna leedi Macbeth" uuslavastusse Antwerpenis. Esietendus oli 21. märtsil, etendused toimuvad Antwerpeni Linnateatri laval.

Uuslavastuse on teinud Flaami Ooper (De Vlaamse Opera), kelle pealavaks on Antwerpeni Linnateater (Antwerpen Stadsschouwburg), lavastajaks mõnevõrra skandaalse kuulsusega hispaania teatrimees, 2009. a Euroopa kultuuripreemia laureaat, praegu ka Barcelonas teatrijuhina tegutsev Calixto Bieito.

Lavastuse muusikaline juht ja dirigent on Moskvast pärit, aga Saksamaal õppinud ja debüteerinud Dmitri Jurovski, kes on Flaami Ooperi peadirigendi postil vähemalt 2016. aastani. Nagu meil on Järvid, on ka Jurovskid nimekate dirigentide dünastia – isa Mihhail Jurovski ning pojad Vladimir ja Dmitri Jurovski. Antwerpenis laulab Flaami Ooperi koor ja mängib Flaami Ooperi sümfooniaorkester.

Šostakovitši ooperi solistide hulgas on nimekaid lauljaid. Peaosas Katerina Izmailovana laulab noor leedulannna, praegu Kölni Ooperis töötav Ausrinė Stundytė, Borissi ja Sergei osas esinevad inglise bass John Tomlinson ja tšehhi tenor Ladislav Elgr, Zinovi osas on slovaki tenor Ľudovít Ludha, Kai Rüütel laulab Sonetka osas. Selles koosseisus teeb kaasa veel üks eesti laulja, kelleks on Flandria Ooperis Gentis kui ka Flaami Ooperis püsivamalt töötanud bass Thomas Mürk.

Esietendusele Antwerpenis järgnes teine õhtu eile, veel tulevad etendused 26. ja 29. märtsil, samuti 1., 3. ja 6. aprillil.

Aarne Saluveeri käe all ETV tütarlastekooris alustanud Kai Rüütel lõpetas Tallinnas Otsa-kooli, seejärel Haagi Kuningliku Konservatooriumi ja Hollandi Rahvusliku Ooperiakadeemia (kiitusega). Tema lauljateel on oluline osalemine Jette Parkeri noorte artistide programmis Londoni Kuningliku Ooperi juures aastast 2009, kus ta sai laulda esimesed osad ka kuningliku teatri suurel laval. Hollandi Ooperis Amsterdamis lauliski ta detsembris Sergei Prokofjevi „Õnnemängijas", mai- ja juunikuul ootavad ees etendused kuulsas Barcelona Teatre del Liceus Richard Wagneri ooperis „Valküür".

Upcoming 2021 Nike Dunk Release Dates - nike tiempo ii jersey green black friday specials - CopperbridgemediaShops | high heels made of nike shoe , nike sb check solarsoft price guide list for girls , Where To Buy , A01599C , nike tiempo legend camo besotted friday sale amazon Abutting Love Lift High White